Menu Zavrieť

Solidarity First

Sloboda, rovnosť, ľudské práva? Aj to sú hodnoty Európskej únie! Okrem toho k nim patrí aj solidarita. To, ako ju vnímame, čo pre náš znamená a či má alebo nemá pre nás hranice, sme zistili počas nezabudnuteľného týždňa v Taliansku na projekte Solidarity first: Development of a united society 

Spoločne s účastníkmi zTalianska, Estónska, Rumunska, Bulharska a Španielska, sme sa tiež dozvedeli aké má Európska únia ciele, ako funguje a ako sa môžeme zapojiť do rôznych programov, ktoré ponúka. Pochopili sme napríklad, aké prospešné je dobrovoľníctvo pre komunitu ale aj to, že sa vďaka nemu môžeme posunúť aj my, či už v osobnom alebo kariérnom živote. S ďalšími ľuďmi na projekte sme sa spriatelili a zomkli sme tak Európsku úniu ešte o niečo bližšie.  

Voľný čas sme trávili v slnečnej časti Neapolu, večery sa niesli v duchu spoznávania iných kultúr. Rovnako aj náš slovenský tím ukázal niečo z našich tradícií, typických sladkostí a zvykov. Celý týždeň bol tak inšpiratívny, podnetný a zábavný, že by sme si to hneď zopakovali! 

Hits: 79