Menu Zavrieť

Youth into Business - Online

Youth into Business 

Vďaka Youthfully Yours SK sme mali možnosť zúčastniť sa úžasnej virtuálnej výmeny a vydať sa na vlastnú „podnikateľskú cestu“. Stráviť 10 dní v medzinárodnom prostredí nám pomohlo nielen získať vodcovské schopnosti a lepšie porozumieť témam súvisiacim s podnikaním, ale aj nadviazať veselé vzťahy s inými národmi. Navyše, premiešaná komunita pozostávajúca z mládeže z Ukrajiny, Talianska, Španielska, Rumunska, Gruzínska a Slovenska urobila tento projekt zaujímavejším a multikultúrnejším.

Kvôli pandémii boli všetky ľadoborec trochu ochudobnené, no nášmu skvelému moderátorovi sa podarilo navodiť tú správnu atmosféru. V prvých dňoch sme sa lepšie spoznali, aby sme vytvorili efektívne tímy. Mohli sme vidieť silu teambuildingu a dôležitosť koherencie a schopnosti riešiť problémy.

Úlohou každého tímu bolo vytvoriť podnikateľský plán pre akýkoľvek nápad. S poskytnutými informáciami sme mohli konkrétnejšie pracovať na častiach podnikateľského plánu. Všetky poznatky z tohto projektu budú relevantné pre naše budúce obchodné účely, ale aj pre otvorenosť a lepšie prijatie v pracovných priestoroch.

Byť súčasťou projektu Erasmus+ bola obohacujúca skúsenosť. Uvedomil som si, že dôležitá je nielen teoretická časť učenia, ale aj ľudia a ich názory sú zdrojom, z ktorého sa môžeme živiť. Čas strávený v tomto prostredí zostane navždy v našich srdciach a všetci sa tešíme, že sa čoskoro stretneme v reálnom živote.

Hits: 93