Menu Zavrieť

Be the change

Stretnú sa Slovák, Čech, Estónec, Španiel, Portugalec, Grék a Poliak a … idú spolu na Erasmus +! 

 

Od 12.- 21. 10. sa slovenský tím zúčastnil v portugalskom Fare mládežnickej výmeny s názvom ,,Be the change.” Desať dní sme sa intenzívne rozprávali o rozmanitých problémoch klimatickej zmeny a možnostiach, ako s ňou bojovať. Okrem zaujímavých aktivít a diskusií nás organizátori projektu zobrali napríklad do organizácie Re:FOOD, kde dobrovoľníci distribuujú jedlo, ktoré by bolo za normálnych okolností vyhodené, rodinám a ľuďom, ktorí ho naozaj potrebujú. Mali sme takisto prednášku s miestnym zakladateľom projektu, zameraného na zbieranie odpadkov v prírode alebo sme museli zorganizovať vlastné projekty v skupinkách, ktoré mali zvýšiť povedomie o klimatickej kríze.   

 

Napriek plnému programu sme ale takisto mali čas na objavovanie Fara a jeho okolia, opaľovanie sa, plávanie v oceáne alebo socializáciu a spoznávanie iných kultúr všade tam, kam sme vstúpili.  

 

Portugalsko a jeho obyvatelia nás veľmi milo prekvapili a program mládežníckej výmeny bol naozaj skvelý, takže okrem zaškrtnutia Portugalska v cestovateľkej mape si tento Erasmus zapamätáme ako jeden z najlepších týždňov v živote.  

Hits: 98