Menu Zavrieť

Pozri sa bližšie na mediálnu gramotnosť!

Mládežnícka výmena pre projekt “Look closer” bola jedinečným zážitkom a rozhodne v nás zanechala stopu, najmä vzhľadom na to, že sa jednalo o našu prvú takúto skúsenosť. Počas tých desiatich dní sme narazili na množstvo výziev, ale, aj napriek nevýhode v našom počte, sme boli schopné sa vyrovnať s každou nepríjemnosťou, čo istotne posilnilo naše osobnosti, ako aj dôveru medzi nami.

Ostatné krajiny možno mali trochu viac výhod, než my, avšak, veríme, že sme nepriniesli našej krajine žiadnu hanbu a reprezentovali sme ju adekvátne. Učebný proces počas tejto výmeny bol pre nás niečo nové, ale prispôsobili sme sa celkom dobre k rôznym metódam, ktoré boli praktikované.

Podarilo sa nám naučiť sa o médiách, mediálnej gramotnosti a jej dôležitosti v našich životoch, ako rozoznať falošné správy od tých skutočných a získali sme tipy pre bezpečnosť na internete spolu s prevenciou proti kyberšikane. Hlavný vzdelávací obsah pre túto výmenu sme rozhodne pochytili, avšak, dostali sa k nám aj iné informácie.

Trávenie času s ľuďmi z rôznych krajín nám umožnilo objaviť všelijaké problémy v daných krajinách a celkovo nás kultúrne obohatilo. Veríme, že sme obe dosiahli očakávania organizátorov a už teraz sa nevieme dočkať na ďalšiu takúto možnosť.

 Chekni aj nami vytvorené video z projektu: Campania video Look Closer - https://youtu.be/p5xdTgKI9Qo

Hits: 77