Menu Zavrieť

MIRROR Non Formal Education and Graphic Tools to Raise Awareness on Diversity and Anti-Racisms

4. marca sme sa zúčastnili na školení “Mirror”. Projekt sa konal v krásnej dedinke Passignano sul Trasimeno (región Umbria), priamo pri jazere Trasimeno. Celý projekt sa skladá z viacerých častí, prvou bol náš školiaci kurz, ktorého cieľom bolo vytvoriť grafické nástroje a zvýšiť povedomie o rozmanitosti a boji proti rasizmu. Druhou bude nadchádzajúca mládežnícka výmena, kde sme boli pozvaní, aby sme pomohli a použili náš vyvinutý grafický nástroj!

Aj keď dostať sa do Passignana bolo dosť náročné, podarilo sa nám dostať sa na vlakovú stanicu, odkiaľ nás naši organizátori odviezli na krásnu farmu La Buona Terra a naša cesta sa začala. Prvé dni boli naplnené stretnutiami s novými ľuďmi a ponorením sa hlbšie do témy diverzity a boja proti rasizmu. Prvý deň sa niesol v znamení teambuildingových aktivít, kde sme mali možnosť spoznať ľudí, s ktorými sme mali stráviť nasledujúcich 7 dní. Ďalšie dni sme sa viac rozprávali o migrácii, stereotypoch, predsudkoch a medzikultúrnom vzdelávaní. Keď sme sa s týmito témami bližšie zoznámili, vzali sme veci do vlastných rúk a začali s tréningom v praxi. Naším cieľom bolo vytvoriť nástroj na zvýšenie povedomia o sub-témach, ktoré sme si sami vybrali, a hoci to bolo niekedy ťažké, odviedli sme úžasnú prácu! V deň odchodu sme sa neubránili slzám.

Tento Erasmus nám dal veľa vecí na premýšľanie. Otvoril nám veľa dverí a umožnil nám nahliadnuť do toho, aké je to byť fazilitátorom. Navždy budeme vďační za ľudí, ktorých sme mohli stretnúť, a za komunitu, ktorú sme vytvorili.

 

Hits: 66