Menu Zavrieť

AGORA APV

V dňoch 7.-9. marca som sa zúčastnil na APV v meste Calenzano neďaleko Florencie v Taliansku. Bol som pozvaný, aby som pomohol naplánovať a navrhnúť budúcu výmenu mládeže, ktorá sa bude konať v neďalekej dedine. Bude tam 45 účastníkov z 5 rôznych krajín.

 

Hneď ako som prišiel do Calenzano, prišla ma vyzdvihnúť ona-zástupkyňa talianskej organizácie. Bola to Laura, predsedníčka organizácie. Ukázala mi ubytovanie a neskôr so mnou prišla na večeru, kde som sa zoznámila s Kitty, prezidentkou EKO Greece, gréckeho partnera tohto projektu. Diskutovali sme o rôznych otázkach, ktoré by mohli nastať počas stretnutia všetkých partnerských organizácií, ktoré sa uskutoční nasledujúci deň.

 

Na druhý deň sme sa stretli v Laurovej kancelárii a pustili sme sa do práce. Bolo nás prítomných 6, bohužiaľ, zástupca holandskej organizácie sa pripojil len online. Bola to Laura, jej syn, ktorý pomáha facilitovať projekt, Kitty, ja a Rimante za litovského partnera. Robili sme brainstorming o aktivitách pre účastníkov, ako sú ranné energizéry, popoludňajšie sesie, celodenný výlet do Florencie alebo obľúbené kultúrne večery. Podarilo sa nám vytvoriť pútavý a zábavný program výmeny mládeže a zároveň prezentovať a vymieňať si cenné informácie o našich organizáciách. Celkovo to bola skvelá skúsenosť, so skvelými ľuďmi a v úžasnom prostredí. Som presvedčený, že tento projekt, hoci je prvým projektom "Associazione Viaggi senza Frontiere" (IT org), bude úspešný a sám sa teším, že sa ho zúčastním.

Hits: 78