Menu Zavrieť

Visyon

Jedno z najstarších miest sveta, Atény.

Pre väčšinu z nás, ktorí sa tohto projektu zúčastnili, to bol prvý Erasmus. Očakávania sme mali rôzne, no všetky naše optimistické túžby sa nám splnili.

Všetci sme sa stretli už o 1:00 ráno, aby sa naša cesta do Grécka mohla začať. Transport aj let bol bezproblémový, a preto sme s úsmevom na tvári vošli do hotela, kde sme mali stráviť najbližších 8 dní. Prvý deň sme strávili iba preskúmavaním okolia Akropole a nákupom suvenírov.
Správne sme tušili, že keď sa začne oficiálny program, na preskúmavanie mesta nebudeme mať dostatok energie. Celých 7 dní sme totiž usilovne pracovali na film-makingu. Prvý deň oficiálneho programu sme mali iba ice-breakers, keďže nás bolo 8 tímov z 8-mich krajín a po väčšine tímov bolo 5 ľudí. Málo nás teda určite nebolo. Zvyšné dni sme ale strávili neustálou prácou, začali sme písaním scenárov a nakoniec sme natáčali 2 filmy. Každý pomohol, ako vedel a vďaka odhodlanosti všetkých, sa nám podarilo niečo úžasné. Veľká vďaka ale určite patrí aj firme Tanino, ktorý nás celý čas sprevádzali pri natáčaní.

Projekt VISYON nám umožnil spoznať mnoho zaujímavých a talentovaných ľudí, ktorých už môžeme nazývať aj našimi kamarátmi. Okrem inšpirácie, ktorú sme získali z rôznych príbehov našich nových priateľov, sme nadobudli aj nové zručnosti, či už pri práci vo väčších skupinách ľudí alebo pri samotnom "film-makingu". Láska ku gréckej kuchyni nebola ale jediná vec, s ktorou sme z projektu odchádzali. Boli to najmä zážitky, skúsenosti a vzťahy, na ktoré tak jednoducho nezabudneme.

Hits: 29