Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj, volám sa Ema, pochádzam z krásnych Košíc a toto je moje prečo?

...

Vždy som bola veľkou prívrženkyňou myšlienky, že človek vytvára samého seba, že sme mozaikou našich skúseností, ľudí, ktorými sa obklopujeme a najmä toho, čo robíme. Čím som staršia, tým viac si uvedomujem, ako to čo robíme, stráca na váhe, pokiaľ to robíme len pre seba. Vždy som vedela, že chcem robiť viac, viac pre seba a viac pre svoju komunitu, preto som sa vždy rada zapájala do rôznych dobrovoľníckych aktivít a stala sa napríklad aj dobrovoľníčkou Európskeho zboru solidarity. No snažiť sa nájsť rovnováhu medzi venovaním času sebe a venovania času iným, je v dnešnom uponáhľanom svete často náročné a preto, si o to viac vážim, že mi YY SK ponúka možnosť benefitovať obe strany súčasne. 

Myslím si, že my, mladí ľudia, sme budúcnosťou a najmä preto ma vízia našej organizácie oslovila. Som presvedčná, že takmer každý mladý človek si praje byť vzdelaný a informovaný,  mať možnosti rozvíjať seba a svoje kompetencie, na lokálnej, či medzinárodnej úrovni. Potreba pomôcť týmto mladým ľuďom dosiahnuť všetko čo chcú a omnoho viac, je súčasťou každého z mojich kolegov, preto je pre mňa nesmierne inšpiratívne pracovať v  takomto tíme ľudí.  

Verím, že veľké zmeny začínajú v malom a verím, že ak budeme dostatočne chcieť, každý z nás, môže byť zmenou, ktorú chce vidieť vo svete.  

Hits: 89