Menu Zavrieť

Prečo?

Čaute kamoši, volám sa Ľudka, pochádzam z okolia Nitry a toto je moje „prečo“ YYSK 

...

Moje prečo som si začala klásť po mojej prvej erasmus+ mobilite v Rumunsku. Strela som tam super ľudí. Jedným z nich bola aj naša dobrovoľnícka Emma. Samozrejme porozprávala mi viac o možnostiach erasmus+ a neformálnom vzdelávaní z pohľadu účastníka, no i z tej druhej strany.   

Po návrate domov som bola plná len dobrých emócií a entuziazmu posharovať tieto zážitky a možnosti mojim rovesníkom. Nadchla ma idea robiť niečo podobné a priamo prispieť k šíreniu osvety a pomáhať pri mobilitách.   

Po mojom druhom projekte som bola rozhodnutá, aspoň to skúsiť. Dlhšie som váhala, no stále ma to ťahalo tým smerom - sprostredkovať tú možnosť, zažiť to čo ja, mladým ľuďom zo Slovenska a popritom sa aj niečo nove naučiť. Prihlásila som sa do YYSK tímu.  

 Síce prvé koordinácie boli trošku chaotickejšie, no moji kolegovia mi vždy vedeli poradiť. Po roku v organizácii obklopená mladými motivujúcimi ľuďmi, ktorí majú podobné videnie sveta, sa len utvrdzujem že to bolo to správne rozhodnutie.   

Rastiem ako koordinátora, naberám zručnosti z rôznych oblastí a učím sa veci, ktoré sa v školskej lavici naučím len ťažko. I keď začiatky neboli úplne dokonalé, no teraz keď mi náš starý účastník píše, že ide na ďalšiu mobilitu, dostaví sa pocit zadosťučinenia a splnenej misie… 

 …,,Áno, prispela som k osvete a informovanosti mládeže!" 

Hits: 76