Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj, som Monika...

Už v mladšom veku ma lákala tematika mládežníckych projektov, celkovo však rôznych vzdelávaní, kde sa človek dokáže len a len zdokonaliť alebo priučiť sa novým zručnostiam, alebo zároveň sa posúvať vpred v už tých nadobudnutých. Myslím si ale, že základom je práve chuť vykročiť von zo svojej komfortnej zóny – to je dôležité, a podstatné je skúšať, využívať možnosti, príležitosti, ktoré sú k dispozícií, aj tie za cenu svojho času ako dobrovoľníctvo, pretože nikdy nevieš, aké kontakty získaš, či akých ľudí stretneš.

Moja cesta sa začala už na strednej škole, kde som bola súčasťou ŽŠR, neskôr prišlo do cesty dobrovoľníctvo na rôznych kultúrnych podujatiach, ktoré ma veľa naučilo, ale objavilo sa aj neformálne vzdelávanie - KOMPRAX, ktoré mi tiež veľa dalo.

Minulý rok som sa zúčastnila krátkodobej mobility – stáže prostredníctvom programu Erasmus + a to ma práve láka aj tento rok vycestovať znova. Pretože využívať možnosti je fajn, spoznávať nových ľudí s podobnými záujmami je tiež len plus..a získavať skúsenosti je tou najväčšou výhrou. Aj preto som v Youthfully Yours. Toto bolo moje prečo a poviem ti len jedno: tak neváhaj a využívaj všetko, čo ti život ponúka!

Hits: 1086