Menu Zavrieť

Prečo?

Ahoj, ja som Saška, pochádzam z najkrajšieho mesta Slovenska- Košíc a tu sa dozvieš o mojom „Prečo?“ 

...

Vždy sa mi páčila možnosť pracovať s ľuďmi, zapájať sa na rôznych aktivitách, ktoré sa zaoberali všetkými témami- od kvantovej fyziky až po politológiu. Moja možnosť zažiariť však prišla v máji 2021, kedy som prvý krát objavila možnosti Youthfully Yours a počas nudnej, pandemickej karantény som sa rozhodla zapojiť sa do ich lokálnej aktivity.  

Ich schopnosť neformálne učiť o veciach mi okamžite učarovala. Entuziazmus na tému „participácia mladých“ sa rýchlo rozchýlil medzi mladú skupinku ľudí, ktorá sa podieľala na projekte a prirodzene, myšlienka celej aktivity mi ako veľkej dobrovoľníčke prišla veľmi sympatická. Rozhodla som sa zistiť o tom viac. Postupom času som zistila, že Youthfully Yours robia podobné aktivity rovnakého charakteru a vlastne, celá organizácia sa zaoberá participáciou mládeže do rôznych dobrovoľných činností.  

Májová aktivita mi otvorila bránu do sveta dobrovoľníckych činností. Bolo to niečo, čo mi v mojom srdiečku chýbalo. Ostala som v kontakte s pár ľudmi z organizácie a keď nadišla veta „Saška, kedy sa už k nám konečne pridáš aj naozaj?“ vedela som, že Youthfully Yours naplní moju túžbu venovať sa mladým ľuďom. 

A prečo je vlastne skvelé venovať sa dobrovoľným činnostiam? Lebo život potom nie je nuda. A v Youthfully Yours nie len že nie je nuda, ale dokážem si tu aj zlepšiť svoje komunikačné a pracovné zručnosti.  

Hits: 249