Menu Zavrieť

Environment as a culture of education (Arménsko)

Ubehol dlhý čas odkedy som sa zúčastnil mládežníckej výmeny. Preto, keď som sa koncom mája dozvedel o projekte „Environment as a culture of education“ v Arménsku, po zvážení pre a proti, som sa rozhodol dať mu šancu. A tak som sa pobalil, a 9 júna vybral do sveta. Po 2 dňoch cestovania som konečne dorazil na miesto určenia. 

 

Projekt sa konal v nádhernom prostredí mesta Tsaghkadzor, nachádzajúcom sa v strede Arménska. Krátko po príchode som sa zoznámil s ďalšími účastníkmi projektu, ktorí podchádzali z Arménska, Gruzínska, Bieloruska, Moldavska, Veľkej Británie a Ukrajiny. 

 

Hlavným cieľom projektu bolo pomenovať hlavné environmentálne problémy, ako sú napríklad rôzne druhy znečistenia, odlesňovanie, globálne otepľovanie a hľadanie spôsobov, ako ich môžeme my, ľudstvo, riešiť. Aby sme to mohli dosiahnuť, organizátor pozval expertku so znalosťami v téme životného prostredia. 

Celý týždeň sme mali možnosť dozvedieť sa viac o problémoch životného prostredia, ktoré sa vyskytujú nielen v Arménsku, ale aj v ďalších európskych krajinách. Tým spôsobom sme ľahšie pochopili, že aj v našich krajinách musíme urobiť tie isté kroky na záchranu životného prostredia. 

 

Okrem hlavných aktivít sme mali aj voľný program. Na tretí deň projektu sme išli k jazeru Sevan, kde sme si v reštaurácii, priamo na brehu jazera, mohli vychutnať čerstvo ulovené ryby. O dva dni neskôr sme sa vybrali do hlavného mesta Jerevanu, kde nám prenajali celý klub. Cestou tam sme navštívili aj ďalšie nádherné miesta. 

Týždeň uplynul ako voda a bolo načase sa rozlúčiť. A tak plný nových priateľstiev a pekných spomienok som sa opäť pobral na dlhú cestu domov, počas ktorej som spomínal na všetky tie krásne chvíle, ktoré sme spolu zažili. 

 

Touto cestou by som sa chcel poďakovať organizácii Youthfully Yours za to, že mi dali možnosť zúčastniť sa projektu aj v tomto neľahkom období. Verím, že som získal jedinečnú skúsenosť, ktorá ma povzbudí k zvyšovaniu povedomia o otázkach životného prostredia tu na Slovensku. 

Hits: 123