Menu Zavrieť

Idea 4U

Život podnikateľa je oveľa ťažší, ako sa môže zdať. Náš slovenský tím sa o tom presvedčil počas školenia IDEA 4U, ktorý sa konal v novembri 2019 v blízkosti gréckych Atén.

Prostredníctvom kreatívnych divadelných aktivít, ktoré zachytávali situácie z podnikateľského prostredia, sme sa spoločne s účastníkmi z celej Európy, vnorili do témy sociálneho podnikania. V nasledujúcich dňoch sme vytvorili menšie skupinky, v rámci ktorých sme sa snažili nájsť riešenia rôznych spoločenských problémov. Napríklad, mladí ľudia by ľahšie našli uplatnenie, keby mali možnosť absolvovať stáž vo firme, pre ktorú by v budúcnosti radi pracovali.

Súčasťou programu bola aj návšteva inkubátora pre start-upy EGG, kde začínajúci grécki podnikatelia rozbiehajú fungovanie svojich podnikov. Exkurzia sa nám veľmi páčila a motivovala nás k inovatívnemu mysleniu. Predsa len, cieľom projektu IDEA 4U bolo inšpirovať mladých v oblasti sociálneho podnikania, a to sa rozhodne naplnilo.

Ak chceš pocítiť jedinečnú atmosféru tohto tréningového kurzu, klikni TU a pozri, čo naši účastníci zažili na vlastnej koži.

Hits: 191