Menu Zavrieť

Niekedy je ľahšie ísť do neznáma, než sa z tadiaľ vrátiť domov...

Projektu Enhancing Youth som sa zúčastnila ako jedna z dvoch účastníkov zo Slovenska. Komunikácia s vysielajúcou organizáciou, v tomto prípade s Youthfully Yours SK, bola na výbornej úrovni. Okrem toho, že sme boli v neustálom spojení ohľadom cesty, zdieľali s nami aj skúsenosti z predchádzajúcich projektov od iných účastníkov, aby nám tak čo najviac vyšli v ústrety.

Samotný projekt by som opísala ako "psychická a duševná hygiena od reálneho života". 

Prvé stretnutie sa udialo v dedinke Ramales de la Victoria. Nasledujúce dni sa začínali rôznymi aktivitami, prostredníctvom ktorých sme sa učili používať novú metódu na dosiahnutie toho, aby sme sa vedeli sústrediť na vlastné myšlienky a rozvíjať ich. Celým procesom nás viedla lektorka, ktorá nám ukazovala rôzne cesty k docieleniu správneho používania tejto metódy.

Pamätám si moment, keď som sa prvý krát stretla s "piňakari". Najprv som pochybovala, že chvíľka ticha so zatvorenými očami po zazvonení na zvonec niečo zmôže. Bežne mi hlavou víri milión myšlienok a niekedy sa mi stane, ako všetkým, že niečo zabudnem. Prekvapivo, toto pravidelné myšlienkové cvičenie sa ukázalo ako účinné. Účelové stratenie sa v lese znamenalo pravý opak - účastníci počas tréningu našli cestu - tú vo svojom vnútri. Každodenným zdieľaním našich pocitov, myšlienok, "počasia nášho vnútra", sme navzájom vytvorili silné väzby aj napriek kultúrnym odlišnostiam.

"Niekedy je ľahšie ísť do neznáma, než sa odtiaľ vrátiť domov..." Na projekte sme vytvorili skvelú partiu ľudí, plnú energie, ľudskosti, humoru, a nabití nápadmi a inováciami sme sa navzájom dopĺňali. Okrem iného, rada by som ešte spomenula feedback, ktorý nechýbal po denných aktivitách, ale aj výlety, vďaka ktorým sme mohli spoznať niektoré časti Španielska - oblasť Santona, mesto Castro a Santande, či návštevu múzea a továrne na tradičný koláč.

Time-management bol zvládnutý perfektne, aj napriek väčšiemu počtu účastníkov. Som nesmierne vďačná, že som mohla byť súčasťou tohto projektu a verím, že s niektorými účastníkmi zostanem v kontakte aj naďalej. Odporúčam každému, kto ešte váha, aby aspoň raz takýto projekt absolvoval.

Hits: 192