Menu Zavrieť

Youth Well-Being TC in Portugal

Ako skupinka štyroch Slovákov sme sa pod Youthfully Yours zúčastnili v máji projektu v Portugalsku. Cieľom tréningového kurzu bolo naučiť sa o well-beingu mladých ľudí a získať nejaké skúsenosti a zručnosti v tejto oblasti.

Portugalsko je známe svojou krásnou prírodou a významnou architektúrou, tak sme trávili veľa času vonku, najmä v Aguiar da Beira – mestečku s asi 1000 obyvateľmi. Predpokladáme, že ste o tomto mieste nepočuli, ale ak náhodou áno, zrejme sa vám spája s orientačným behom, ktorý je v meste hlavným športom. Okrem iných športových aktivít sme sa aj my s orientačným behom zoznámili a takto spoznali krásy okolia.

Navštívili sme mnoho nádherných miest. Zúčastnili sme sa strodovekého festivalu plného pricezien, rytierov a brušných tanečníc. Obzreli sme si miestny „Stonehenge“, navštívili sme továreň na výrobu syrov a mnoho iného. Veľa sme sa naučili aj o kultúre Portugalska – najdôležitejšia lekcia – ak si myslíte, že niekde meškáte, idete práve včas :).

Večery v Aguiar de Beira boli plné zábavy – absolvovali sme karaoke večer, kde sme zistili, že v sprche nám ide spev o čosi lepšie, ale to nám nebránilo si chvíle naplno užiť. Odprezentovali sme našu krajinu na už tradičnom cultural night (a nie, sójové tyčinky stále nemajú úspech). Ochutnali sme množstvo jedál z portugalskej kuchyne, našim najväčším favoritom je samozrejme pastel de nata (a portské víno). A okrem tohto všetkého si odnášame množstvo zážitkov, skúseností a nových priateľstiev.

 

Hits: 31