Menu Zavrieť

Pripravení v Rakúsku

1r

Od prípravného stretnutia v rakúskom Klaffer-e som očakávala príjemné medzinárodné prostredie s lídrami skupín mládežníkov, ktorí sa zúčastnia výmeny mládeže na konci roka 2016 a spoločne privítajú rok 2017. Tento výnimočný projekt na prelome roka má za cieľ priniesť aj nový začiatok vnímania utečeneckej problematiky v rámci Európskej únie a hlavne krajín zapojených do projektu a to (zľava) Rumunsko, Poľsko, Grécko, Slovensko, Taliansko, Bulharsko a hosťujúce Rakúsko.
Prostredie, kde sa bude projekt nachádzať je neuveriteľne krásne. V lesoch okolo sú rôzne lesné bunkre a nástroje na aktivity a hry. Ubytovanie je jednoduché, hravé ale aj funkčné, s množstvom rôznych miestností, relaxačných zón a wifi zónou. 

2r

3r

Oblasť, kde sa Klaffer nachádza je 10 minút peši od Nemeckých hraníc a rovnako pár minút od Českých hraníc. Navôkol sú lesy a dve veľké jazerá. Na obrázku nižšie je jedno, ktoré je v lete určené na plávanie. Nachádza sa len 10 minút od našej budovy. Druhé jazero je priamo pred našou budovou, každé ráno je pohľad vychádzajúceho slnka spoza kopcov nad jazerom naozaj nádherný.  

4r

5r

Našim ústredným fotografom zodpovedným za všetky fotky je Munjid, ktorého meno napovedá, že nepochádza z Rakúska. Je imigrantom z Iraku, ktorý už 1 rok a 10 mesiacov funguje v Linzi. Munjid je bývalým žurnalistom pre BBC, ktorý opustil svoju krajinu s cieľom nájsť lepšiu budúcnosť a pracuje na svojej integrácií. Je zapojený do množstva projektov a počas celého prípravného stretnutia bol s nami a rozprával o svojich skúsenostiach, no rovnako o bežných témach. Projekt bude výnimočný aj vďaka jeho prítomnosti a príbehom. Munjid (na obrázku vľavo) počas svojej kariéry natočil a pripravil niekoľko videí na tému utečenectva, ktoré môžete vidieť na jeho Youtube alebo Facebook-u.

33r

Už sa na projekt teším. Nielenže je téma vysoko aktuálna, ale budeme mať možnosť zažiť neopakovateľný začiatok nového roka v medzinárodnom prostredí.
P.S. Munjid mi poslal fotku prvého snehu  v mestečku Klaffer s odkazom, že si mám priniesť teplé oblečenie, lebo Klaffer je v zime kompletne pod snehom. --> rada účastníkom: pribalte si hrubé ponožky 😉

11r

[ssba]


Pár riadkov o príprave YE Connect for human rights od Leadra Slovenskej skupiny Márie Frankovej


10155710_3943325917074_1524432420_n

Hits: 1018