Menu Zavrieť

Digivocacy

V apríli tohto roka som prostredníctvom organizácie Youthfully Yours SK dostal možnosť zúčastniť sa spolu s ďalšou slovenskou účastníčkou týždňového tréningového kurzu v malebnom meste Janov na severozápadnom pobreží Talianska. Projekt bol zameraný na e-participáciu a rôzne digitálne zručnosti spojené s aktívnou účasťou občana EÚ na európskej demokracii a rozhodovacom procese. Vďaka príjemnému a otvorenému prístupu hlavného koordinátora Gabiho sme sa počas 5 dní neformálneho vzdelávania obohatili o cenné zručnosti a neoceniteľné skúsenosti počas i mimo programu. Zistili sme ako sa môžeme prostredníctvom online priestoru zúčastňovať na tvorbe rozhodnutí verejných orgánov u nás na Slovensku i v rámci celej únie. Počas workshopov zameraných na spoluprácu v rámci skupín do ktorých sme boli počas rôznych častí programu rozdelení sme mali možnosti zdokonaliť svoje komunikačné zručnosti v anglickom jazyku, rovnako ako schopnosť efektívne pracovať v tíme. Dozvedeli sme sa množstvo zaujímavých informácii, napríklad o náležitostiach založenia neziskovej organizácie a politickej strany v jednotlivých účastníckych krajinách projektu.

Na priebeh a organizáciu projektu môžem reagovať len pozitívnou spätnou väzbou. Boli sme ubytovaní v peknom a modernom hosteli blízko hlavnej vlakovej stanice, čo nás odbremenilo od ďalšieho cestovania priamo v Janove a rovnako sme boli len pár minút chôdze vzdialený od centra mesta. Strava viac pripomínala all-inclusive dovolenku nakoľko nám priamo v hosteli podávali bohaté raňajky a obedy s večerami nám zabezpečovala príjemná reštaurácia neďaleko prístavu. Pizza, cestoviny, morské plody, šaláty. Na taliansku kuchyňu sa bude sťažovať len málokto. Rovnako oceňujem výber lokality realizácie projektu, v Janove sa mi veľmi páčilo. Mesto dýcha históriou a príjemnou atmosférou, miestami som sa cítil ako v romantickom filme.

Vysielajúca organizácia nám poskytla všetky potrebné informácie a asistenciu pred účasťou na projekte. Ich zástupkyňa Saška bola veľmi milá a vždy nám bola k dispozícii v prípade otázok, prípadných problémov a tiež poctivo monitorovala náš pobyt a priebeh tréningu. Naša komunikácia bola bezproblémová a verím, že budem mať v budúcnosti príležitosť zúčastniť sa pod hlavičkou tejto organizácie ďalších zaujímavých projektov a nadobudnúť nové skúsenosti a zážitky.

Hits: 118