Menu Zavrieť

Entrepreneurial Tool Kit for Youth

Výprava slovenského tímu vzložení Slavo aDenis si to namierila priamo do, ako poznamenal Denis„Európskeho Ria“, myslel však mestečko Santander ležiace na pobreží Španielska vBiskajskom zálive, obmývané Atlantickým oceánom. Neskutočná nádhera,treba vidieť ...

Samotný projekt snázvom „Entrepreneurial Tool Kit for Youth”sa odohrával v malej farmárskej dedinke Penagos asi 20km od Santanderu.Úplne úžasné miesto, vystihujúce reálny život na vidieku v Španielsku, plné domácich zvierat, prírody a hôra hlavne usmiatych domácich.

Témou projektu bolo poskytnutie univerzálneho nástroja pre účastníkovnarealizáciu podnikateľkých a osobných projektov. Silvia, náš tréner nám ukázal jednotlivé fázy tejto metódy na viacerých workshopoch a taktiež sme sa venovali aj praktickej aplikácii podnikateľských plánov do života. Zúčastnili sme sa konverzácie s vlastníkmi španielskej farmy a aktivít ktoré tam prebiehajúa mali sme možnosť vidieť ako funguje ich agro podnikanie.

Samozrejme pre nás boli taktiež dôležití účastníci z iných krajín na projekte. Spoznali sme mladých ľudí z Bulharska, Estónska, Litvy, Grécka, Talianska, Španielskaa Poľska. A to verte že to sme dostali dávku inšpirácie a životných príbehov.

Prvý deň sa začal hneď z ostra a so Slavom sme už museli chystať veci na “kultúrny večer”...vlajka, domáce klobásy, syr, sladkosti, malé ochunávky slovenských nápojov a išlo sa. Účastníkov z iných krajín sme si ešte označili na ruku slovenskou vlajkou a bolo vybavené. Všetci spokojní a my najviac, že sme urobili dobré meno Slovensku.

Aby toho nebolo málo a mali sme predstavu aj z inej sféry, organizári zariadili stretnutie s lokálnou umelkyňou, ktorá nám poskytla cenný pohľad do fungovania jej podnikania, životný príbeh a rady na realizáciu našich vlastných cieľov. Je to hlavne o tvrdej drine a ísť si za tým, ale mať systém a vedomosti  je polovica úspechu ...Cieľ projektu sa podarilo naplniť, naučili sme sa ako a teraz už len konať aby sme mohli byť všetci šťastní a úspešní

V závereprojektu sme mali ešte možnosť turistiky,počas ktorej sme sa troškuaj stratili, ale na večeru sme prišli načas. Taktiež sme navštívili park,kde sme si pozreli slony, zebry, antilopy, ťavy a všetky zvierará ktoré doma na Slovensku len tak nevidíme. Exkurzia celého mestečka Santander padla tiež vhod, spoznali sme španielsku architektúru, surfové pláže, zámky, útesy a ďalšie krásne miesta.

Výborná cestovateľská skúsenosť, nové priateľstvá z celej Európskej únie, vedomosti o podnikaní, precvičenie komunikačných zručností( anglických aj španielskych), brutálna dávka inšpirácie to sú tie pravé dôvody prečo sme radi že sme mohli byť súčasťou tohto Španielskeho dobrodružstva.

Hits: 123