Menu Zavrieť

Give PEACE a Chance

V dňoch 12. až 20. októbra sme sa 4 mladé Slovenky zúčastnili tréningového kurzu s názvom Give peace a chance. Bývali sme v dedinke Pervolia, kúsok od Larnaky na Cypre. Polohu sme si nemohli viac vynachváliť, keďže pláž bola vzdialená od ubytka asi 5 minút pešo, takže sme každú voľnú chvíľu mohli stráviť na piesku alebo v stále teplučkom krásnom čistom mori.

Od prvého dňa nás čakalo množstvo zaujímavých aktivít. Každý deň sme začínali energizerom, teda zábavnou aktivitou na prebudenie sa, po ktorom nasledovali diskusie či kreatívne úlohy, pri ktorých sme sa spolu zamýšľali, čo pre nás znamená mier, aká je aktuálna situácia vo svete a čo nás delí od dosiahnutia mieru po celom svete. Najsilnejšími časťami programu boli jednoznačne prezentácie od účastníčok o Ukrajine a o Izraeli. Pri ich počúvaní nám po telách behali zimomriavky a dokonale zapadli do témy kurzu. Každý deň bol zakončený s programom Intercultural night, počas ktorého sme predstavovali jednotlivé krajiny, z ktorých sme ako účastníci pochádzali. Každý z týchto večerov sa niesol v znamení originálnych prezentácii, množstva tancov a samozrejme ochutnávkou skvelého tradičného jedla.

Okrem týchto “klasických” dní sme mali aj 2 netradičnejšie, počas ktorých sme absolvovali celodenné výlety. Najprv nás čakal výlet do Larnaky. Prešli sme sa po hrade, najedli sa v typickom cyperskom dome a motali sa po larnackých uličkách. Jediné, čo nám trochu pokazilo zážitok bol dážď, no ani ten nás neodradil od nákupov v suvenírových obchodíkoch :). Druhý celodenný výlet bol do Nikózie – hlavného mesta Cypru. Tu sme navštívili Dom európskej únie, múzeum a taktiež sme sa pomotkali po cyperských uličkách. Zaujímavosťou Nikózie je to, že je to posledné hlavné mesto, ktoré je rozdelené, konkrétne na grécku a tureckú (okupovanú) časť. Domáci nám objasnili celú situáciu a zobrali nás do zóny nikoho – zóny, ktorá patrí pod OSN a taktiež k hraniciam, ktoré tí odvážnejší z nás prekročili.

Skvelý program a takmer vždy krásne slnečné počasie dopĺňala úžasná strava, ktorú nám varili milí domáci, vďaka ktorým sme nikdy nemali prázdne brušká.

Celý zážitok hodnotím viac než pozitívne. Opäť som spoznala skvelých mladých nadšených ľudí, s ktorými sme zažili obrovské množstvo intenzívnych zážitkov a už teraz sa teším sa ďalší Erasmus!

Hits: 107

GIVE PEACE A CHANCE

(Training course)

 

 

We must embrace the message of peace and give it a chance!

 

/12.-20.10.2023/ Larnaca, Cyprus /

Project organizator: ENAAL Cyprus

The training course will take place between the  12th and 20th of October, 2023, in Pervolia, Larnaca, Cyprus.

The project aim: Through this project, we aim to empower youth workers with competencies in emotional intelligence, conflict management, and communication. By enhancing their skills, we hope to better support marginalized youth, prevent radicalization, and improve the quality of youth activities and support systems. The training course will foster reflection, hands-on experiences, and the exchange of good practices among youth workers, ultimately contributing to the professional development of youth work with the support of the Erasmus+ Programme.

Objectives of the meeting:

  • to empower youth workers with competencies in emotional intelligence, conflict management, and communication.
  • to better support marginalized youth, prevent radicalization, and improve the quality of youth activities and support systems.
  • foster reflection, hands-on experiences, and the exchange of good practices among youth workers.
  • use non-formal education as a training and youth development methodology;

Working language: English

Number of participants: 30

Participating countries: Cyprus, Germany, Slovakia, Lithuania, Italy, Spain, Croatia, Romania, Greece, Czechia

 Participant requirements:

  • Age equal to or greater than 18 years;
  • Youth workers, NGO trainers, facilitators, mentors, coaches, project managers, coordinators, youth leaders working with young people;
  • Able to communicate effectively in English;
  • Willing to actively participate in the entire duration of the course;
  • Motivated, open-minded, and ready to share their experiences and knowledge.

Important info:

Accommodation, meals, and the program throughout the project are fully reimbursed according to the rules of the Erasmus + program through the project organizer.

Travel costs will be reimbursed to the participant for up to 275€.

There is a participation fee of 20 EUR to cover additional costs and 2-day trips to other cities in Cyprus. Fee will be paid to the hosting organization and it will not be reimbursed after.

The participants are invited to use the cheapest means of transportation.

Each participant is individually responsible for the planning and implementation of the trip.

Extremely important: The participant must keep the travel document to and from the destination and hand it over / send it to the project organizer according to his instructions.

Insurance: Travel insurance is NOT paid by the organization or subsequently reimbursed. Each participant must take out health insurance, which is valid in Cyprus. 

How to apply for the project?

Send us your CV (in English) + motivation about why YOU should go to this project at project@youthfullyyours.sk

INFO PACK can be found [pdf-embedder url="https://youthfullyyours.sk/wp-content/uploads/2023/08/INFOPACK-Give-Peace-a-Chance.pdf" title="INFOPACK - Give Peace a Chance"]

Deadline: 12.09

ErasmusPlusO

Hits: 405