Menu Zavrieť

I want YOU(th) - Youth Exchange

Naša cesta na projekt Erasmus+ začala, keď sme sa stretli na železničnej stanici v Bratislave, spoločne sme cestovali na letisko Schwechat a odtiaľ do Milána. Podvečer sme dorazili do Galbiate, kde nás organizátori očakávali a odviezli nás na miesto projektu. Na ubytovaní nás čakala večera a ďalší členovia organizačného tímu. Ukázali nám priestor konania projektu, ako aj okolie, odkiaľ sme mali nádherný výhľad na nočnú panorámu Milána a na Alpy.

V nasledujúci deň sme sa zoznámili s ďalšími účastníkmi z Albánska, Bulharska, Talianska a Španielska. Program tohto dňa boli venované teambuildingovým aktivitám a workshopom, ktoré boli prevažne zamerané na formovanie kolektívu a vystúpenie z komfortnej zóny.

Hlavná téma projektu bola venovaná zvýšeniu povedomia o význame dobrovoľníctva, ako aj o možnostiach v rámci našich krajín ako aj medzinárodných programov Európskej Únie.

Počas dňa s voľným programom sme navštívili historickú časť Bergama a Miláno a jeho historické pamätihodnosti ako sú Milánsky dóm, Sforzovský hrad či kanály po ktorých sme sa plavili na lodi.

Večery boli venované prezentáciám krajín alebo spoločne plánovaným aktivitám ako karaoke a movie night. Počas multikultúrnych večerov mala každá krajina možnosť odprezentovať svoju krajinu rôznymi spôsobmi, napríklad formou krátkych videí, kahoot kvízov, národných tancov, alebo predstavení.

Posledný večer bol venovaný odovzdávaniu Youthpassu a rozlúčkovej párty. Tento projekt nám to umožnil stretnúť mnoho úžasných ľudí z celej Európy, spoznať ich kultúru a získať nový pohľad na rôzne témy. Domov sme si priniesli veľa nezabudnuteľných spomienok, nových priateľstiev ako aj poznatky o dobrovoľníctve a cudzích kultúrach a zvykoch. Veľmi si vážime túto príležitosť a dúfame, že nové poznatky a zručnosti využijeme v našej budúcnosti.

Hits: 84