Menu Zavrieť

Green message

Mládežnícka výmena, ktorej sme sa zúčastnili, sa volala Green Message a konala sa v krásnom malom meste v Chorvátsku menom Ludbreg. Celý náš tím sa stretol na našom ubytovaní, čo bol pekný hotel v centre mesta, okamžite sme sa stali  priateľmi. Okolie bolo krásne, pretože celé mesto bolo obklopené vinohradmi a prírodou. Uprostred mesta bola aj takzvaná „ostrovná mládež“, kde sme väčšinu voľného času trávili sedením pri jazere hraním hier a užívaním si skvelého počasia.

Prvú polovicu projektu sme väčšinou robili prezentácie o ekológii v našom okolí, kreslili sme veľa plagátov a hrali veľa cool energizérov. Dokonca sme zašli do niekoľkých naozaj zaujímavých múzeí, aby sme videli, ako žili naši predchodcovia. To všetko pomohlo obohatiť naše ekologické zmýšľanie a dobre nás pripravilo na druhú polovicu projektu, v ktorom sme väčšinou robili ekológiu v praxi. Stavali a maľovali sme vtáčie búdky a chrobáčie farmy, pre ktoré sme neskôr museli nájsť vhodné miesto. Dokonca sme išli do ulíc vzdelávať miestnych obyvateľov o ekológii a oveľa viac. Skvelým zážitkom bol aj výlet do Varazdinu, kde sme mali možnosť preskúmať hrad a zvyšok krásneho mesta. Poslednou úlohou bolo napísať alebo nakresliť náš zelený odkaz na naše tašky, čo bol taký kreatívny a zábavný koniec.

 V mene celého slovenského tímu by som sa rád poďakoval Youthfully Yours za to, že sme mali možnosť zúčastniť sa tohto naplňujúceho projektu, v ktorom sme spoznali úžasných nových ľudí a dostali príležitosť spoznať ich kultúry, ako aj spoznať Ludbreg a naučiť sa, ako šíriť ZELENÉ POSOLSTVO.

Hits: 132