Menu Zavrieť

I want YOU(th) - APV

Prvý deň APV začal príchodom na letisko Bergamo. Tam som mal možnosť stretnúť lídrov ostatných krajín. Spoločne sme cestovali do mesta Galbiate, kde nás čakal organizátor a previezol nás na miesto projektu. Počas tejto doby sme sa zapojili do diskusií a zdieľali sme naše predchádzajúce skúsenosti.

Na nasledujúci deň sme sa spoločne venovali plánovaniu programu mládežníckej výmeny. Druhý deň APV bol venovaný príprave logistike, programu a aktivitám projektu. Vymenili sme si informácie o našich organizáciách, skúsenostiach a potrebách účastníkov.

Vzhľadom na to, že téma projektu sa týka dobrovoľníctva, dohodli sme sa, že časť programu bude venovaná návšteve a účasti na aktivitách miestnej dobrovoľníckej organizácie. Úspešne sme vytvorili program, ktorý zahŕňa aktivity ako ice breakery, energizers, skupinové diskusie, praktické workshopy a kultúrny večer. Počas kultúrneho večera účastníci z rôznych krajín predstavia aspekty svojej kultúry, jej zvyky a tradície.

S ostatnými lídermi sme si rozdelili zodpovednosti počas plánovania dohodnutých aktivít. Bol to cenný zážitok s úžasnými ľuďmi v inšpiratívnom prostredí talianskeho vidieka.

Verím, že nadchádzajúca mládežnícka výmena bude mať úžasný vplyv na jej účastníkov a výmena nápadov a kultúr bude obohacujúca. Zmes rôznorodých pozadí a talentov zaručuje skutočne výnimočný zážitok pre všetkých zúčastnených.

Hits: 114