Menu Zavrieť

Lens towards the Future

Naša cesta sa začala v piatok, 24. februára 2023. My – slovenská skupina – sme sa stretli na železničnej stanici v Nových Zámkoch. Niektorí z nás sa už poznali, niektorí nie. Našťastie, naša vzájomná láska k cestovaniu a spoznávaniu nových vecí nám trochu uľahčila rozprávanie. Netrvalo dlho a asi po hodine čakania na stanici konečne dorazil náš vlak.

Naskočili sme dnu, našli svoje miesta a 10 hodinová jazda sa začala. Hrali sme všetky kartové hry, aké si dokážete predstaviť. Rozprávali sme sa, počúvali hudbu a z času na čas sme si aj trochu zdriemli.

Keď sme vystúpili z vlaku, natiahli si nohy a rozhliadli sa, naša projektová koordinátorka Lilit nás odviedla zo železničnej stanice priamo do nášho hostela, ktorý bol len minútu chôdze od nástupišťa.

Lilit nám urobila rýchlu prehliadku hostela a vzala nás na večeru. Naša prvá večera bola nezabudnuteľná, hlavne preto, že na mieste kde sme jedli bol koncert. Po dobrom jedle, odpálených ušných bubienkoch a rýchlej ceste domov sme konečne dostali príležitosť stretnúť našich priateľov z Maďarska a Ukrajiny. Spriateliť sa bolo naozaj jednoduché, každý bol milý a otvorený začať konverzáciu.

Po prvej noci nastal prvý oficiálny deň nášho projektu. Konečne sme sa stretli s našimi poľskými účastníkmi. Prekvapilo nás, že väčšina z nich nebola priamo z Poľska– boli tam ľudia z Tadžikistanu, Kazachstanu a Zimbabwe.

Dopoludnie nášho prvého dňa sme strávili rozprávaním a spoznávaním sa formou teambuildingových aktivít. Po obede sme vyrazili na prehliadku mesta, aby sme Rzeszów spoznali trochu viac.

Náš druhý a tretí deň bol plný fotografovania. Naučili sme sa lepšie fotiť, pracovať so svetlom a kompozíciou a aj upravovať fotografie. Dokonca sme mali kreatívne úlohy, vrátane fotenia podľa tém ktoré nám zadali. Všetci sme sa zabavili, ale bolo to aj veľmi poučné.

Štvrtý deň sme navštívili Rzeszowskie Piwnice - podzemné múzeum - kde sme sa dozvedeli o histórii tohto mesta. Múzeum malo veľa interaktívnych hier, vďaka ktorým bol proces učenia ešte zaujímavejší.

Náš posledný deň bol zo všetkých najdôležitejší – Deň vernisáže. Bol to deň, keď sme zarámovali fotky ktoré sme odfotili deň predtým, odniesli ich do Urban Lab kde sa konala naša vernisáž a prezentovali ich pred približne 40 ľuďmi. Fotografie ktoré sme urobili, mali ukázať problémy spoločnosti v ktorej žijeme a súdiac podľa reakcií našich hostí, všetci sme odviedli veľmi dobrú prácu. Po vernisáži sme si zbalili veci a pobrali sa späť do hostela, stráviť posledný večer s našimi priateľmi.

Keď už hovoríme o večeroch, nikdy neboli nudné. Mali sme mnoho kultúrnych večerov, kde sme sa dozvedeli veľa o krajinách, z ktorých naši noví kamaráti pochádzali. Zatancovali sme si tradičné tance, vyskúšali sme si nové jazyky a ochutnali tie najchutnejšie sladkosti z každej zúčastnenej krajiny.

A potom nastal čas odísť. Lúčenie je vždy ťažké, najmä keď sa lúčite s ľuďmi, ktorí žijú stovky kilometrov od vás. Ale s množstvom objatí a pár slzami v očiach sme to zvládli.

Potom sme naskočili do vlaku, s niekoľkými balíkmi Krowiek v taškách – ale hlavne s množstvom skvelých spomienok.

 

 

 

 

 

Hits: 81

Lens towards the Future
(Youth exchange)

 

Picture the difference!

/24.2-2.3.2023 / Rzeszów / Poland

Project organiser: INPRO

The youth exchange will take place between the 24 of February as a travel day and the 2nd of March 2023 as a travel day. The YE will take place in Rzeszów, Poland.

The "Lens Towards The Future" program is based on non-formal methods. It is composed of social games, team building, workshops and cultural visits. We will use photography as a tool to communicate, work together, show our cultural specifications and express ourselves as individuals!

 

Working language: English

Number of participants: 28

Participating countries: Slovakia, Poland, Hungary, Ukraine

Partcipant requirements:

  • interested in photography, cultural exchanges,
  • interested and willing to actively engage in working on the topic,
  • able to communicate in English,
  • between 16 and 20 years old.

 

Important info:

Accommodation, meals, and the program throughout the project are fully reimbursed according to the rules of the Erasmus + program through the project organizer.

Each participant is individually responsible for the planning and implementation of the trip. Extremely important: The participant must keep the travel document to and from the destination and hand it over / send it to the project organizer according to his instructions.

Insurance: Travel insurance is NOT paid by the participants or subsequently reimbursed. Each participant must take out health insurance, which is valid in Poland.

INFOPACK can be found HERE: [pdf-embedder url="https://youthfullyyours.sk/wp-content/uploads/2023/02/Lens-towards-the-future-YE.pdf" title="Lens towards the future YE"]

Sorry, it is no longer possbile to apply for this one 🙁

Check other available projects, please 🙂

The project is financially supported by the Erasmus + program.

ErasmusPlusO

 

Hits: 64