Menu Zavrieť

Street Art ako forma spolupráce a vzdelávania sa

Tento Erazmus + projekt mal trochu nezvyčajnú tému – Street Art. Vďaka tejto téme som sa naučila niečo nové v mnohých, rôznych oblastiach. Ako to už býva na Erazmoch, mala som šancu vyše týždeň komunikovať a rozmýšľať v angličtine. Navyše, čo sa jazykov týka, naučila som sa nové slová a prvýkrát počula niektoré jazyky.  Zistila som mnoho vecí o iných kultúrach a ich zvykoch. Niekedy pre mňa bolo prekvapivé, v akých veciach a názoroch sme sa odlišovali. Ale keďže na projekte boli tolerantní, otvorení ľudia, tieto rozdiely viedli iba k zaujímavým diskusiám a novým myšlienkam.

Tento Erazmus + mi tiež pomohol viac dôverovať ľuďom a byť úprimná – voči nim, aj voči sebe. 

Na druhej strane, pretože témou bol Street Art, získala som aj nové skúsenosti z tejto oblasti. Veľkou výzvou pre všetkých bola spolupráca na maľovaní muralov – mnohí umelci by povedali, že to je pre tak veľkú skupinu nemožné.

 Naučilo nás to nielen tolerantnosti, ale aj nájsť si svoje miesto v tíme a  v ňom príležitosti pre osobný rozvoj. Naučilo nás to nájsť rovnováhu medzi potrebami tímu a osobnými potrebami, preferenciami.

Navyše som získala aj praktické skúsenosti s niečím úplne novým – maľovaním muralu a organizovaním takéhoto veľkého projektu od myšlienky až po výsledný produkt.  

 

Som veľmi vďačná aj organizátorom projektu, INPRO, pretože projekt bol skvele naplánovaní. Napriek mojim pochybnostiam, všetko sa nám darilo načas a nemali sme žiadne problémy. Určite to je zásluhou skvelého plánovania, aktivít a prístupu. Ubytovanie bolo taktiež krásne, čisté, doslova luxusné. Podobne, aj strava bola chutná, kvalitná a vrámci možnosti rozmanitá.  

Hits: 78