Menu Zavrieť

Podnikanie budúcnosti

Výmena v Holandsku na tému ekológie a s ním spojené podnikanie sa pre mňa začala už skoro ráno v Košiciach, odkiaľ som sa potrebovala dostať do Bratislavy a následne tam sme nastúpili na mikrobus, ktorý nás odniesol do holandského Nijmegenu (čítaj Najmechen). Zo začiatku sme boli všetci prekvapení z vytrasenej cesty (šofér Igor sa to zrejme snažil okoreniť) avšak neskôr sme si na to zvykli a začali sme aj viac medzi sebou komunikovať a spoznávať sa.

Do hotela sme dorazili v noci čo pre nás znamenalo, že ostatných účastníkov spoznáme až na druhý deň. Od začiatku som však mala pocit, že ich poznám už dlhšie, pretože panovala skutočne dobrá atmosféra medzi všetkými. Táto mládežnícka výmena ma naučila aj to, že nie každý projekt je rovnaký, a stále sa môže nájsť niečo, čo nie je až tak typické. Na danom projekte sme sa zúčastnili na rôznych prednáškach a besedách kde sme si vypočuli zaujímavé tipy a triky ako hacknúť svoje podnikanie, ako a s čím možno podnikať v rámci ekológie a taktiež aj ako byť zero-waste či ako sa dá z odpadu na pláži vytvoriť niečo nové, kreatívne a zaujímavé.

Najväčšiu radosť mi spravili aktivity v parku, kde sme boli najviac spojení s prírodou a keďže nám počasie doprialo, tak to bolo veľmi príjemné a dobíjajúce energiou. Mnoho aktivít sme mali aj na holandskej univerzite, kde sme si mohli pozrieť ako študujú Holanďania a ako odlišné je to od našich slovenských univerzít.

Nijmegen je krásne mesto, kde je stále niečo nové na objavenie, a kde je možné oddýchnuť si v nádhernom parku uprostred mesta. Som veľmi vďačná za to, že som sa projektu mohla zúčastniť a určite by som si to rada zopakovala 🙂

Hits: 106