Menu Zavrieť

Theater tools for dramatic situations in Romania

Vo februári som strávil nezabudnuteľných 10 dní v Rumunsku. Dôvodom bola moja účasť na školiacom kurze Erasmus „Theater Tools for Dramatic Situations“, ktorý sa konal v Sarata Monteoru a Buzau. Tam som bol obklopený šikovnými ľuďmi z rôznych krajín, a to ma riadne povzbudilo k tvrdej práci v rámci celého projektu. Organizátor naozaj ocenil našu snahu a pripravil pre nás množstvo milých prekvapení.

 

Hlavným cieľom projektu bolo porozumieť téme tolerancie a tomu, ako by túto problematiku mohlo riešiť divadlo. Pomocou rôznych divadelných techník, ktoré láskavo navrhli školitelia projektu, sme sa pokúsili odhaliť niektoré aspekty témy, ako sú migrácia, žiadatelia o azyl a utečenci. Táto prípravná časť sa konala v prírode, kde sa nachádza Sărata-Monteoru. Po jednom týždni na tomto krásnom mieste sme boli pripravení vystúpiť pred verejnosťou, a preto sme sa museli presťahovať do Buzău.

Na našej ceste z jedného miesta na druhé sme navštívili aj Blatni vulkani v občini Berca, miesto s najunikátnejšou krajinou, akú som kedy videl. A už sme tu: pripravení, dobre oblečení, presne vieme, čo sme pre divákov pripravili. Dve hodiny, ktoré sme strávili na pódiu, sú jedným z zapamätateľnych momentov roku 2022.

 

Čas v Rumunsku mi tak rýchlo ubehol a už bol čas sa rozlúčiť. Plný nových skúseností a pekných spomienok som sa vydal na cestu domov, počas ktorej som si spomenul na všetky krásne chvíle, ktoré sme všetci spolu prežili v Sarate-Monteoru a Buzău. Pri tejto príležitosti by som sa chcel poďakovať organizácii Youthfully Yours, že mi dala takú neuveriteľnú príležitosť. Verím, že som získal takú jedinečnú skúsenosť, ktorá ma onedlho povzbudila pomáhať utečencom prichádzajúcich do našej krajiny z Ukrajiny.

 

Ak si chcete pozrieť našu prácu a vystúpenia, všetky ich nájdete tu:

Theater Tools for dramatic situations - Monteoru 2022

 

LARP 1 https://youtu.be/xXuwm5pYCAw

LARP 2 https://youtu.be/yzvHyiyEuOg

Masha 1 https://youtu.be/4f1t3sn6zmA

Masha 2 https://youtu.be/MBE4RWMKayI

Masha solution https://youtu.be/dXCQoVazQAA

Natasha https://youtu.be/6r5YFUxX5Gw

Role Play 1 https://youtu.be/yOwi73heQ5s

Role Play 2 https://youtu.be/KDP1mDDG6nc

Role play 3 https://youtu.be/73Xc_RROb1I

 

Hits: 97