Menu Zavrieť

Deconstructing the Stigma Around Mental Health

Koncom novembra sme sa vďaka organizácii Youthfully Yours SK zúčastnili týždňového tréningového kurzu na tému Deconstructing the Stigma Around Mental Health. Naše rozličné cesty (lietadlom a autom do Bragy, rôznymi vlakmi z Bratislavy až do Porta) sa pretli až v našej izbe v mestečku Guimarães. Neskôr nás organizátori prekvapili hojnou večerou.

Ďalší deň sme z časti venovali objavovaniu mesta, ktoré je prvým korunovačným mestom Portugalska a súčasťou dedičstva UNESCO. Cestou sme videli aj vysokoškolské imatrikulácie, ktoré prebiehajú prakticky každý týždeň, čiže sme ich stihli aj na Univerzite v Porte. Program sa skladal z prezentácii organizátoriek a participatívnych sessions, kde sme diskutovali o mentálnych ochoreniach či budovali maskotov nášho projektu.

Počas týždňa sme navštívili aj Laboratory of Experimental Psychology v Porte a zistili, že každá z nás je schopná oddeliť svoje reálne vnímanie od virtuálneho keď sme skákali z mostíka nad animovaným mrakodrapom. Po tomto zážitku sme mali čas objavovať Ribeiru v Porte.

Posledný deň nás organizátori vyviezli kľukatou cestou do hotela, kde sme prednáškami o šťastí a činnosti Ordem dos Psicólogicos ukončili náš projekt. Okrem užívania portugalskej gastronómie a lokálnej architektúry bolo zaujímavé počuť, akými spôsobmi dokážu rôzni ľudia pracovať s dekonštrukciou stigmy o mentálnych ochoreniach, či už ako ADHD mentori na Korfu alebo ako operátori litovskej krízovej linky a odniesť si z toho dobré príklady.

Hits: 71