Menu Zavrieť

E-Sustainability

Tréningový kurz e-Sustainability, ktorý sa uskutočnil v meste Clermont-Ferrand koncom apríla dopadol na výbornú. Zo Slovenska sme sa ho zúčastnili dvaja a rozhodne sme si ho užili a naučili sa veľa nového.

Napriek dlhej ceste autobusom až do Clermont-Ferrand, pre ktorú sme sa rozhodli z ekologických dôvodov sme mali skvelý prvý deň, keď sme sa pomocou icebreakrov spoznávali s ostatnými účastníkmi tréningového kurzu. Účastníci boli z 16 krajín a preto táto výmena bola skutočne internacionálna. 

 

Počas 5 dní sme sa intenzívne venovali tematike cieľov udržateľného rozvoja, ekologického spôsobu života a klimatickej kríze. Dokonca sme mali možnosť spoznať aj zástupkyňu starosty mesta Clermont-Ferrand, ktorá nám prišla povedať ako sa toto mesto snaží byť ekologickejším.

Mali sme možnosť naučiť sa recyklovať plasty na kľúčenku, spoznať mesto Clermont-Ferrand a zároveň vyspovedať jeho obyvateľov o tom, či a ako žijú udržateľne. Počas medzinárodného večera sme predstavili krásy Slovenskej kultúry a kuchyne.

Tréningový kurz bol veľmi intenzívny a zbehol ako voda ale napriek tomu, že trval tak krátko podarilo sa nám vytvoriť si kamarátstva, konexie a domov sme odišli plní nových zážitkov a motivácie niečo zmeniť. Ďakujeme týmto YouthfullyYours a Resopa, že nám umožnili tento výnimočný zážitok.

 

Hits: 81