Menu Zavrieť

YAHOO TC

Od 13. do 21. júna sme sa zúčastnili tréningového kurzu YAHOO v meste Dilijian v Arménsku. Celý projekt bol zameraný na odstránenie nenávistných prejavov ako z bežného života tak aj z internetu. Celkovo sa na projekte zúčastnili zanietený ľudia z 9 krajín t.j. Turecko, Ukrajina, Francúzsko, Holandsko, Česká Republika, Bosna a Hercegoviny, Slovensko, Gruzínsko a Arménsko. Náš hlavný program sa začal hneď na ďalší deň po našom príchode do Dilijanu.

Prvý deň bol venovaný zoznamovacím aktivitám. Nasledujúce dni sme väčšinu času strávili rozdelení v skupinách a národných tímoch, kde sme sa postupne učili tímovej spolupráci, logickému a kritickému mysleniu no a v neposlednom rade sme sa dozvedali niečo nové o živote a žiaľ aj o nenavistných prejavoch vyskytujúcich sa v iných krajinách. Počas našich workshopov sme veľa diskutovali, vytvárali rôzne plagáty, hrali divadelné scénky a prezentovali naše projekty pred ostatnými.

Počas multikultúrnych večerov mala každá krajina možnosť odprezentovať svoju krajinu rôznymi spôsobmi, napríklad formou kahoot kvízu, krátkeho videa, prezentácie či dokonca aj národného tanca. A na záver samozrejme nesmelo chýbať zopár tradičných delikates ktoré sme mali možnosť ochutnať. Počas každej obednej pauzy sme sa rýchlo ponáhľali na krátku no o to náročnejšiu prechádzku k neďalekým vodopádom. Náš voľný deň sme strávili v centre Dilijanu kde sme mali možnosť spoznať jeho zákutia a neskôr sme sa presunuli k jazeru Pars ktoré sa nachádzalo v miestnych lesoch uprostred nádhernej prírody.

Z projektu si odnášame množstvo nezabudnuteľných zážitkov, nadobudnutých vedomostí a hlavne nových priateľstiev. Celý projekt bol naozaj jedinečný, nielen kvôli krásnej prírode ktorá obklopovala náš hotel ale najmä vďaka organizátorom Diane a Karenovi, organizácii APY a samozrejme našim trénerom Nelly a Illiasovy.

Hits: 94