Menu Zavrieť

FACEASY - FACilitation is EASY

V polovici mája sme mali príležitosť zúčastniť sa tréningového kurzu Erasmus+ zameraného na facilitáciu v meste Cascais v Portugalsku. Bol to nezabudnuteľný zážitok, pretože projekt nám poskytol monžstvo dôležitých vedomostí, ktoré priniesol pútavým a vtipným spôsobom, vďaka čomu bol proces učenia zábavný a nezabudnuteľný. 

Jedným z vrcholov tréningového kurzu bola možnosť facilitovať naše vlastné workshopy. Prostredníctvom praktických cvičení a simulácií sme si mohli v praxi vyskúšať facilitačné techniky a nástroje, ktoré sme sa naučili počas programu. Tento praktický prístup nielen zlepšil naše chápanie facilitácie, ale zvýšil aj našu dôveru vo vedenie skupinových aktivít a diskusií. 

Umiestnenie kurzu pridalo k zážitku ďalšiu vrstvu vzrušenia a krásy. Cascais, malebné pobrežné mestečko, ponúkalo úžasné pláže a úchvatné výhľady. Počas voľného času sme mali možnosť relaxovať a tráviť čas pri mori, opaľovať sa a užívať si osviežujúci vietor od oceánu. Čaro Cascais bolo ešte umocnené jeho blízkosťou k ďalším známym destináciám ako Lisabon a Sintra. Mali sme príležitosť preskúmať tieto pulzujúce mestá a ponoriť sa do ich bohatej histórie, kultúry a architektúry. 

Samotní školitelia boli informovaní, prístupní a zapálení pre danú tému. Vytvorili podporné a inkluzívne vzdelávacie prostredie, kde boli ocenené nápady a príspevky každého. Zahŕňali tiež rôzne interaktívne aktivity, skupinové diskusie a cvičenia na budovanie tímu, čím sa zabezpečilo, že zostaneme zaangažovaní a aktívne zapojení počas celého kurzu. 

Okrem aspektu profesionálneho rozvoja posilnil vzdelávací kurz medzi účastníkmi pocit kamarátstva. Vytvorili sme trvalé spojenia a priateľstvá s ľuďmi z rôznych krajín, vymieňali sme si nápady, skúsenosti a kultúrne perspektívy. Spoločenské aktivity organizované tímom školiteľov, ako sú skupinové večere a výlety, ešte viac uľahčili tento pocit komunity a urobili celkový zážitok ešte príjemnejším. 

Celkovo bol vzdelávací kurz Erasmus+ v Cascais obohacujúcou a transformujúcou skúsenosťou. Poskytlo nám to cenné vedomosti a zručnosti v facilitácii, podané pútavým a vtipným spôsobom. Malebné prostredie Cascais v spojení s možnosťou preskúmať okolité mestá pridali do programu prvok dobrodružstva. Sme skutočne vďační za osem úžasných dní, ktoré sme tam strávili, za krásny čas na úžasných plážach a za nezabudnuteľné spomienky, ktoré sme si vytvorili. Tento kurz by sme vrelo odporučili každému, kto má záujem rozvíjať svoje facilitačné schopnosti a zároveň sa ponoriť do pulzujúceho a podmanivého prostredia. 

Hits: 138