Menu Zavrieť

Projekt mi zmenil pohľad na Slovensko ako také..

TC Youth Work for Shaping an Inclusive Society/ Sofia/ Bulharsko

V dňoch 11. – 20.7.2018 som sa zúčastnila tréningu Youth Work for Shaping an Inclusive Society v Sofii, Bulharsku.

Projektu sa zúčastnili participanti  celkovo až z 11 krajín, čo bolo obrovské plus. Participanti boli z nasledovných krajín: Gruzínsko, Estónsko, Litva, Poľsko, Slovensko, Ukrajina, Turecko, Česká republika, Španielsko, Grécko, Bulharsko a samozrejme Slovensko. Náš hotel bol situovaný kúsok od centra, takže sme si mohli vychutnať život v Sofii plnými dúškami.

Na projekte bolo veľa zaujímavých a odlišných ľudí, čo mi zmenilo pohľad na rôzne témy, dozvedela som sa veľa nových vecí, o ktorých som nemala ani tušenie. Každý deň sme ako účastníci mali workshopy, prezentovali  sme aj svoje krajiny na interkultúrnom večeri  s ochutnávkou  jedál z daných krajín. Projekt bol fantastický, veľmi veľa sme sa naučili, bolo to zorganizované veľmi aktívnou formou, takže dni ubehli rýchlo a vôbec sme sa nenudili. Téma bola veľmi zaujímavá, bolo veľmi prínosné dozvedať sa o situáciách v iných krajinách a navzájom to porovnávať. Touto neformálnou formou vzdelávania sme si osvojili soft skills, komunikačné zručnosti a naučili sme sa, ako sa správne učiť.

Niekedy uprostred projektu nám organizátori usporiadali výlet do krásneho mestečka Plovdiv. Najviac ma zaujal amfiteáter z rímskych čias, ktorý bol vybudovaný v 2.storočí pr.n.l. Organizátori nám dokonca zohnali sprievodkyne priamo z mestečka, takže sme dostali informácie z prvej ruky.

Okrem toho, že mi projekt priniesol množstvo priateľov, nových skúseností, zmenil mi pohľad na Slovensko ako také, kedy som si uvedomila, že si nevážim to čo mám,  uvedomila som si, o čo v Európe naozaj ide, aká je úloha Európskej únie a pomohol mi spoznať, kde naozaj ako človek patrím. Projekt mi dal strašne veľa. Obrovské ďakujem patrí YOUTHFULLY YOURS SK, že mi umožnil niečo takéto zažiť a za ochotu a pomoc pri každej našej (nie vždy opodstatnenej pripomienke).

Už dávno som nezažila takú dobrú atmosféru, ktorú vyžarovalo toľko skvelých ľudí. Všetkým, ktorí váhajú, odporúčam, aby išli. Aspoň jeden krát. Garantujem, že nebude posledný !  Tí, ktorí sa bojíte jazykovej bariéry, určite neváhajte a choďte! Bezpochyby natrafíte na človeka, ktorý Vám pomôže!

Ešte raz ďakujem!

Projekt je finančne podporený programom Erasmus +
ErasmusPlusO

Hits: 237