Menu Zavrieť

Counter Radica'lab v Maroku

Projekt Counter Radia’lab je ukončený!  

 Od 18.6 do 26.6 mal tím 5tich slovenských účastníkov úžasnú príležitosť stráviť týždeň v marockej Marrakéši na mládežníckej výmene organizovanej Coconutwork a podporenej z fondu Erasmus+ 

Účastníci zo 7mich krajín (Maroko , Slovensko , Turecko , Rumunsko , Poľsko , Egypt and Francúzsko ) sa zišli, aby diskutovali o radikalizácii a extrémizme. Vďaka niekoľkým workshopom sme odhalili hlavné príčiny radikalizácie a pripravili sme si krátke divadelné scénky, kde sme tieto príčiny zahrali pomocou metódy ‘Divadla utláčaných’. 

Pripravili sme si prezentácie, kde sme zmapovali národné reality a slovenskú perspektívu na tému radikalizácie. Taktiež sme sa rozprávali o koncepte vrstiev osobnosti, diskutovali sme o tom, ako média ovplyvňujú našu vidinu reality a projekt sme ukončili prípravou digitálnych kampaní, ktoré majú za úlohu zmierniť príčiny extrémizmu.  

Vo voľnom čase sme mali šancu objaviť Marrakéš a jej červené domy, trhy a úžasné jedlo. Taktiež sme si užili jeden úplne voľný deň počas ktorého sme sa vybrali do prímorského mestečka Essaouira.  

Rozoberať tému radikalizácie je úplne iné v tomto prostredí a s účastníkmi pochádzajúcimi z tak rôznych pozadí. Dostali sme sa do extrémne zaujímavých konverzácií o náboženstvách, vojnách, chudobe, neprávostiach, snoch do budúcnosti a o privilégiách. Navyše sme spolu zažili kopec zábavy.  

Veľmi by sme chceli poďakovať Youthfully Yours za možnosť zúčastniť sa na tomto projekte a Coconutwork za jeho organizáciu.    

Ak stále premýšľaš či je prihlásenie sa na projekt cez Erasmus niečo pre teba, neváhaj, vystúp zo svojej komfortnej zóny a urob to! Sľubujeme, že to neoľutuješ! 

Hits: 135