Menu Zavrieť

The Trust-Fall of Healthy Relationships

The Trust-Fall of Healthy Relationships

Od 19. do 27. septembra sme sa zúčastnili projektu(youth exchange)  The Trust-Fall of Healthy Relationships, ktorý sa konal v Rumunsku.
Keď boli naše prihlášky prijaté, boli sme naozaj nadšení!
Najskôr sme sa trošku báli tohto projektu a pýtali sme sa našej koordinátorky, či je to vôbec legitímne, keďže sa zo začiatku hlásilo málo ľudí. Našťastie bolo.
Neprešlo dlho a celé usporiadanie dopravy a dokumentov sa začalo. Najskôr sme museli nejak nájsť spoje, ktorými by sme sa tam mohli dostať. Poistenie, nákup lístkov, vyplnenie a odoslanie všetkých potrebných dokumentov... Chvíľu nám to trvalo. Ale nakoniec konečne prišiel ten deň. Deň, keď sa nikto z nás veľmi nevyspal, pretože sme odchádzali veľmi skoro ráno z autobusovej stanice v Bratislave. Pozbierali sme sa a vyrazili sme. Keď sme konečne sedeli v autobuse, boli sme veľmi zvedaví na to čo nás čaká. Boli sme pripravení na cestu do neznáma plnú dobrodružstiev a výziev.
Pred touto výmenou by sme nikdy nepovedali, že 12 hodín v autobuse môže uplynúť tak rýchlo. Po príchode do Cluj-Napoca a stretnutí s kolegami z iných krajín sme spoločne pokračovali v ceste mikrobusom do Valea Verde. Popísať cestu autobusom kľúčovými slovami je takmer nemožné, no sme si celkom istí, že na to nikto nikdy nezabudne. Nakoniec sme konečne dorazili do cieľa. Nálada bola pokojná a noc bola hlboká, takže našou jedinou logickou možnosťou bolo ísť spať(mali sme úprimne magický spánok), čo viedlo k tomu, že sme nasledujúci deň vyšli svieži a pripravení. Taktiež sme cítili aj túto hlbokú túžbu po poznaní a rozširovaní našich obzorov.
Erasmus bol krásnou ukážkou toho, ako sa vieme všetci navzájom rešpektovať, na začiatku týždňa sme sa nepoznali, ale keď sme odchádzali, mali sme pocit, že opúšťame rodinu. Zažili sme chvíle plaču, ale aj radosti a harmónie. Boli dni, keď sme objavili veci, ktoré nám ukázali, ako veľmi potrebujeme lásku a podporu. Každý z nás bol do istej miery nútený byť k ostatným úprimný, čo si tiež vyžaduje veľkú dávku dôvery. Krásny projekt s rôznymi kultúrami nás všetkých obohatil, i keď na chvíľu sme po odchode pociťovali pocit prázdnoty, ktorú v nás zanechali ľudia s veľkým srdcom a ešte väčšími osobnosťami. Samozrejme na nich budeme so šťastnými  spomienkami vždy radi spomínať.
A potom nastal čas odchodu. Autobus späť domov sme si rezervovali o niečo neskôr, aby sme mohli preskúmať nielen krásnu rumunskú prírodu, ale aj úžasný rumunský mestský život. Niekoľko našich kamarátov z projektu nás sprevádzalo počas našej jednodňovej návštevy Cluj-Napoca. Ukázali nám, že by sme nemali súdiť knihu podľa obalu a ľutovali nás, že sme si pobyt nepredĺžili, aby sme mesto preskúmali hlbšie. Potom sme sa so slzami v očiach museli rozlúčiť s Rumunskom a odcestovať späť domov. Všetci sa budeme pozerať späť na tento týždeň ako na jeden z tých, ktorý výrazne poznamenal naše mladé životy.

Hits: 83