Menu Zavrieť

Neodkladaj možnosť ísť na takýto projekt a určite sa prihlás, nebudeš to ľutovať!


V dňoch 1.5 až 7.5.2018 sa uskutočnil projekt mobility Erasmus + s názvom Story of my life v Cyperskom meste Limassol. Organizátori sa nás účastníkov snažili naučiť, ako správne podporiť a chápať medzisektorovú spoluprácu s utečencami. Viaceré aktivity boli venované práve tejto problematike. Pomocou neformálneho vzdelávania sme sa učili, ako správne komunikovať, ako viesť interkultúrny dialóg, a ako zapájať aj reč tela. Jedna prednáška sa týkala priamo utečencov na Cypre. Mali sme sa teda možnosť dozvedieť, ako to funguje s financiami, dobrovoľníctvom, prípadne či je možnosť aj pre nás sa zapojiť. Naša pani trénerka chcela, aby sme lepšie pochopili problematiku ľudských práv a tolerancie.

Rozvíjali sme si aj komunikačné zručnosti, pretože sme často prezentovali vlastné nápady a myšlienky. Všetko to boli skúsenosti potrebné pre prácu s rôznorodými multikultúrnymi skupinami a utečencami. Bolo to zážitkové učenie a mňa osobne práca v skupine s ľuďmi z cudzích krajín mimoriadne bavila. Bol to môj prvý tréningový kurz a určite dúfam, že nie posledný. Naučil som sa množstvo vecí a spoznal ľudí z viacerých krajín, s ktorými dúfam zostanem v kontakte. Taktiež mám motiváciu zlepšiť sa v anglickom jazyku, pretože vidím, že je to naozaj dôležité pre komunikáciu.

Týmto by som rád povzbudil práve TEBA, neodkladaj možnosť ísť na takýto projekt a určite sa prihlás, nebudeš ľutovať. Prirodzene, nemôžem hovoriť za všetkých účastníkov projektu, no tí, s ktorými som sa rozprával, boli všetci veľmi spokojní, či už s programom, ubytovaním, či stravou. Chcem sa teda poďakovať slovenskému tímu za spoluprácu a samozrejme aj organizácií Youthfully Yours, pretože to celé prebehlo bez najmenších problémov a po celú dobu trvania projektu prejavovali záujem, či je všetko v poriadku.

Samuel Pekár

/1.5 - 7.5.2018/ Limassol/ Cyprus

Hits: 127