Menu Zavrieť

Robiť niečo nezištne pre tento svet sa predsa len oplatí

Tento projekt bol na tému dobrovoľníctvo a mne sa zas a znova potvrdilo, že robiť niečo nezištne pre tento svet sa predsa len oplatí. Mali sme možnosť nadobudnúť nové skúsenosti, zlepšiť svoje komunikačné schopnosti (nie len v angličtine), ale hlavne spoznať nových a úžasných ľudí s ktorými naše priateľstvá pretrvávajú aj po skončení projektu.

Čo sa týka aktivít, ktoré boli našou každodennou súčasťou, boli formou neformálneho vzdelávania a ja som si uvedomila, ako veľmi mi toto chýba v našich školách. Mali sme možnosť tvoriť a rozprávať bez hraníc, neustále sa nás pýtali na náš vlastný názor a práve tu prišli chvíle, kedy nešlo len o to, aby sme odrecitovali poučky z učebníc, ale porozmýšľali, aký máme pohľad na vec len a len my.

Atmosféra bola veľmi priateľská, čo vlastne pomohlo prekonávať prekážky stresu z rozprávania pred ľuďmi.

Hlavnou úlohou projektu bolo pripraviť program pre deti so špeciálnymi potrebami. Práve tu sme potrebovali dobrú tímovú spoluprácu a vlastnosti správneho dobrovoľníka. Dôkazom vydarenej práce boli úsmevy detí a nekonečné objatia pri lúčení.

Takže čo nám vlastne tento projekt dal?

Ukázal nám, že máme veľa možností ako sa zlepšovať, cestovať, spoznávať nových ľudí a robiť tento svet aspoň o niečo lepším. Prekonávať naše prekážky, komunikovať, budovať si väčšiu sebadôveru a v neposlednom rade, stať sa viac samostatným.

Týmto by som sa chcela poďakovať organizátorom za príjemne strávené chvíle, za úžasný  program, ktorý nám vymysleli, za každú hru, pri ktorej sme sa nasmiali, za každú jednu odcvičenú zumbu, ktorej kroky si zapamätáme asi navždy a jednoducho za to, že sme sa mohli spoznať a naučiť sa veľa vecí aj z iných kultúr.

Karolína

 

Hits: 238