Menu Zavrieť

Bread & Roses

Únava, stres, povinnosti, nedostatok spánku, mnoho testov,... všetko sa to valilo priam neuveriteľnou rýchlosťou a negatívne ovplyvňovali úroveň našej energie a chuti do života. Práve toto uvedomenie nás viedlo k ráznemu rozhodnutiu spraviť si pauzu od každodenných trápení a ťažkostí bežného stredoškolského života, zažiť nové dobrodružstvá, spoznať nových ľudí, vytvárať priateľstvá a nezabudnuteľné spomienky na chvíle s nimi strávené, či nadobudnúť praktické vedomosti a rozhľad v oblasti „gender equality".

Po úspešnom prihlásení sa na projekt sme sa ihneď s nadšením pustili do plánovania našej cesty. Naše vyhliadky, samozrejme, zahŕňali aj dni pobytu v nádhernom a na pamiatky bohatom Ríme. Koloseum sa stalo na týchto pár dní, konkrétne dva, našim záchytným bodom, keďže sme tu neraz s plným vedomím zablúdili, aby sme si užili magickosť tohto čarovného miesta. Dodnes čakáme na splnenie želania vysloveného v momente hádzania mincí do všeobecne známej fontány  de Trevi a taktiež sme si potrápili hlavy v zmrzlinárni nad výberom piatich z minimálne sto netradičných príchutí.

Po týchto dvoch nabitých  dňoch plných zážitkov sme sa s očakávaním presunuli do malého mestečka s názvom Orvieto. Odtiaĺ už len hodina cesty a dorazili sme do našej cieľovej stanice, ktorá sa stala našim domovom na nasledujúci týždeň. Nečakané privítanie ostatnými účastníkmi i organizátormi v nás zanechali skvelý dojem a pretrhli priepasť nevedomosti a pocitu zmätenosti.

Ďalšie dni sa viedli v podobnom duchu a s každou aktivitou sme cítili nielen čoraz väčšiu spolupatričnosť a tímového ducha, ale aj čoraz užšie prepojenie a chápanie témy a dôležitosti rodovej rovnosti. Otvorené diskusie, strieľanie osobných skúseností a príbehov, vizuálna,  hudobná či organizačná pripravenosť organizátorov...

Toto všetko (A je toho ešte omnoho viac) nám rozhodne otvorili priestor na názor, priniesli nové perspektívy a názory na danú tému či pomohli nám uvedomiť si aká rozsiahla a mimoriadne dôležitá je téma rodovej rovnosti. Rovnako rýchlo sa nám práve kvôli zaujímavosti a zaneprázdnenosti projektu podarilo veľmi ľahko zabudnúť aj na neprítomnosť signálu a existenciu online sveta.

Na záver nám už nezostáva nič iné len poďakovať za možnosť zúčastniť sa nezabudnuteľného projektu plného nezabudnuteľných momentov, nezabudnuteľných ľudí a vynikajúcej talianskej kuchyne.

Hits: 194