Menu Zavrieť

Sports 'R' us - Taliansko

Šport bol už odjakživa dôležitou súčasťou našich životov. Avšak, aj tento spoločenský fenomén sa musí popasovať s viacerými problémami, ktoré je potrebné diskutovať. V tomto duchu sa niesla aj naša výmena s názvom Sport’R’us v prostredí malebného mesta Nuoro, ktoré sa nachádza v srdci Sardínie. Do Talianska sme vyrazili v zložení 5 mladých ľudí, pre ktorých je šport dôležitou súčasťou každodenného života.  

 

Zo samotných aktivít môžeme spomenúť diskusie, workshopy, či fyzické aktivity, ktoré mali za účel bližšie oboznámiť účastníkov s problematikou inklúzie v športe. V zložení výprav zo Španielska, Talianska, Poľska, Bulharska a samozrejme Slovenska, sme mali taktiež možnosť vymyslieť športové aktivity pre miestny detský tábor, vyliezť na jeden z najvyšších kopcov v okolí Nuora (ktorý zdobila socha Ježiša Krista), no taktiež sme sa v rámci programu aj dostali na očarujúce pobrežie, kde sme strávili celý jeden deň hraním volejbalu a kúpaním sa v Tyrrhenskom mori.  

 

Výmena sa odohrávala na pozadí prebiehajúcich olympijských hier v Japonsku. Počas spoločných raňajok sme si mohli vychutnávať úžasne výkony športovcov, no najväčšia radosť prišla počas sledovania zlatého závodu našej Zuzky Rehák-Štefečekovej, ktorej fandila naša slovenská výprava.  

 

A čo nám výmena ako taká ponúkla ? Skúsenosti, ktoré nás motivujú sa zúčastniť aj ďalších mládežníckych výmen. Je veľmi motivujúce sa pohybovať v medzinárodnom prostredí kde máte možnosť si vylepšiť či už jazykové schopnosti, alebo si precvičiť Vašu kreativitu, schopnosť odprezentovať nie len seba, ale hlavne Vašu krajinu. Z tohto pohľadu naša účasť v Taliansku splnila svoj účel.  

 

Tešíme sa na ďalšie aktivity v spolupráci s Youthfully Yours SK!

 

Maťka, Katka, Veronika, Maťka, Michal  

Hits: 87