Menu Zavrieť

Because it is always Up2Us

Na konci augusta 2021 sme dostali príležitosť zúčastniť sa intenzívneho projektu “Up to Us” v malom, malebnom maďarskom mestečku Svätý Ondrej. Mali sme šancu užiť si v nádhernom prostredí maďarskú pohostinnosť a súčasne sa zabaviť pri rozvíjaní našich podnikateľských a prezentačných schopností. Projekt podporil Vyšehradský fond.

Počas krátkej mládežníckej výmeny mladí ľudia z krajín V4 - Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska - strávili 3 dni spoločne a prezentovali nápady pre budúce projekty. Nechýbal ani Medzinárodný večer, kde sme hrdo reprezentovali naše krásne Slovensko. No a projekt sme zakončili Rozlúčkovou party, kde sme ostatných účastníkov spoznali po menej formálnej stránke. Môžeme sebavedomo povedať, že každý z nás si dni naplno užil.

Projekt sme zahájili aktivitami pre oboznámenie sa s formou práce Thinkathon. Thinkathon je kombináciou slov think (rozmýšľať) a maratón. Ide o efektívny, a tiež obľúbený spôsob objavovať nové nápady - aj v obchodnom sektore. Po úvode do problematiky si tímy zvolili nápad projektu a pustili sa do diskusie. V našom prípade išlo o 24 hodinovú smršť myšlienok, ktorú sme sa snažili patrične zaznamenať a neskôr odprezentovať. Kreatívny prístup sme si vyskúšali na vlastnej koži. Zároveň sme spoznali nových ľudí, rozvíjali a prezentovali nápady s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.

Takisto by sme sa touto cestou chceli poďakovať všetkým organizátorom projektu. Boli ochotní pomôcť v každej situácii, ústretoví a vyžarovali pozitívnu energiu. Celý projekt bol veľmi dobre zorganizovaný a odnášame si z neho množstvo užitočných informácií a medzinárodných priateľstiev.

Benedek, Elena, Ľudo, Viki, Jasmin

Hits: 104