Menu Zavrieť

Zmena je život

Zmena je život, a tak s týmto heslom na pamäti som sa veľmi nesmelo a váhavo hlásil na moju prvú mládežnícku výmenu. O to väčším prekvapením bol môj úspech, na ktorého chuť, úprimne, som si vážne ešte neprivykol. Čo očakávať, to som netušil.

Samotná výmena značne prevýšila moje predstavy takmer vo všetkých ohľadoch. Bola pre mňa jedinečnou príležitosťou spoznať nových ľudí, ich kultúry, myslenie a tradície, zlepšiť moje komunikačné zručnosti, obohatiť sa o nové skúsenosti a uvidieť život v Rumunsku, ktorého som bol na krátky čas súčasťou.

Týmto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí boli súčasťou tejto výmeny, ostatným Slovákom a ich schopnosti vydržať so mnou, rumunským organizátorom a taktiež Youthfully Yours za pomoc, veľmi jasnú komunikáciu a v neposlednom rade úžasne vyzerajúce ananásové ponožky.

Hoci som si na začiatku povedal, že nebudem používať bežné frázy ako „milí ľudia“, „príjemné prostredie“ či „úžasná atmosféra“, nakoniec som si musel priznať, že všetko z toho bola pravda. Tento týždeň bol výrazným spestrením môjho života, našiel som si nových priateľov a rozšíril svoje obzory. Jediný faktor, ktorý ma v celej výmene sklamal, bola výrazná chuť jablčného octu v zeleninových šalátoch.

A síce som prežil nádherné, živé a nezabudnuteľné chvíle, no neviem a asi nikdy nebudem vedieť doceniť, ako veľmi ma zmenili, posunuli ďalej...

Ján

Hits: 187