Menu Zavrieť

Projekt nie je len o samotnej organizácii, ale hlavne o dlhej príprave

Ahojte, sme Denis, Diana a Nicola, všetci máme okolo 20 rokov a posledných 6 dní sme cez organizáciu Youthfully Yours strávili v poľskej Wisle, kde sme sa zúčastnili tréningu s názvom „Supporting Youth in their Projects“. Na tréningu sme sa učili, čo znamená zorganizovať projekt a čo všetko to obnáša.

Popri nás, Slovákoch, sa s nami vzdelávali ešte Chorváti, Macedónci, Rumuni, Bulhari a Poliaci, čo nám dalo príležitosť spoznať nielen ľudí z iných častí Európy, ale aj ich zvyky a kultúru. Všetky krajiny boli predstavené po večeroch na tzv. „intercultural evening“. My, Slováci, sme mali kvíz o Slovensku a pripravili sme si chutné jedlo: bryndzovú nátierku, syry, Horalky a Kofolu.

Tréning bol organizovaný Poliakmi – skúsenými ženami, ktoré zodpovedne splnili úlohu školiteliek a naučili nás základným pojmom týkajúcich sa organizovania projektu od jeho prípravy, realizáciu, až po jeho ukončenie.  Naučili sme sa, že projekt nie je len o samotnej organizácii, ale hlavne o dlhej príprave. Naučili sme sa rôzne metódy, ktoré pomáhajú pri prípravách, riešení konfliktov, ale aj dávaní feedbacku.

Na tréningu sme nedostali len teoretické poznatky, ale dostali sme aj príležitosť po častiach pracovať na projekte v skupine ľudí počas celého týždňa, ktorý sme nakoniec prezentovali všetkým účastníkom. Boli pre nás pripravené aj mnohé zaujímavé aktivity a hry na spoznávanie osobností, spôsobov riešenia konfliktov a realizácie projektu. Pri hrách sme sa poriadne nasmiali J Taktiež sme mali možnosť stretnúť sa s primátorom Wisly, hovoriť o mladých a ich angažovanosti v meste a navštíviť toto mesto.

Vo voľnom čase po programe sme si zašli do mesta, čím sme si vlastne urobili aj peknú prechádzku.

 

 Denis, Diana a Nicol

Hits: 155