Menu Zavrieť

Visual facilitation a ako ju uplatniť v praxi

Zaujímalo ťa niekedy, ako to, že na nás má reklama, farebné obrázky a príjemný estetický vzhľad vecí taký veľký vplyv? Môže za to cielený grafický dizajn! Naši kolegovia na projekte v Pucku v Poľsku sa tejto tematike naplno venovali a zisťovali, ako to, že nám nejaké obyčajné kruhy, štvorčeky a lichobežníky menia život. Pomocou jednoduchých tvarov vieme vyjadriť taktiež svoje emócie a za pomoci jednoduchých znakov vieme komunikovať, či vytvoriť svoju vlastnú reč.

 

Používanie tvarov - bodiek, krúžkov, trojuholníkov - nám môže výrazne pomôcť aj pri učení, či pri zisťovaní, aký učebný typ sme a čo nám najviac vyhovuje.

Okrem toho sa vizualizácia a práca s ňou dá použiť aj pri plnení potrieb mladých, prípadne v rečníctve a divadle. Často využívanou metódou je storytelling.

Mnohí z vás taktiež zaujme špeciálne písmo na plagáte, v reklame, na storke na Facebooku alebo Instagrame. Pekne napísané poznámky z chémie ulahodia nielen oku a duši, ale pomáhajú pri efektívnom učení sa.

Ak by ste si radi o tomto projekte prečítali niečo viac a dozvedeli sa aj o partnerskej organizácii, na tomto linku nájdete ich tvorbu a prácu vykonanú počas projektu.

TU na vás čaká aj krátke a vtipné video z mobility 🙂

 

Hits: 74