Menu Zavrieť

Prečo sa tak málo žien rozhodne začať podnikať?

Tréningový kurz sa konal v Bansku, Bulharsko. Bansko je dedina v horách, s krásnou prírodoupreslávená svojimi zjazdovkami, a teda turisti ju navštevujú najmä ku koncu roka. Počas tréningu sme tu stretli minimum domácich a väčšina hotelov bola zatiaľ zatvorená.   

Po prvej spoločnej večeriktorú stihla väčšina účastníkov, sme mali krátke úvodne stretnutie, na ktorom nás organizátor Georgi z  NGO Provision International oboznámil s aktuálnou pandemickou situáciou v krajine a dohodli sme sa na pravidláchktoré budeme počas týždňa dodržiavať.

Vďaka tréningu sa dokážem zaradiť medzi typy osobností vo vzťahu k podnikaniu. Vyznám sa vo výzvach a problémochktoré ženy vo vybraných krajinách na ceste podnikania stretávajú, nad ktorými musia premýšľať, a ktoré nám častokrát ani nenapadnú ako mužov. Jednotlivé aktivity prebiehali zväčša v konferenčnej miestnosti, no tiež aj v exteriéry, kedy sme si stihli užiť stále prekvapivo hrejivé novembrové bulharské slnko.

Počas týždňa sme mali voľné poobedie, ktoré sme využili na turistiku v blízkych horách Nemôžem nespomenúť našu takmer celú jednodennú online aktivitu s trénerkou Velinou Dragiyskou, s ktorou sme si počas práce v skupinách vyskúšali, čo celý proces vytvorenia biznis plánu, krok za krokom, zahŕňa. Na konci dňa sme naše plány odprezentovali a získali tiež spätnú väzbu od účastníkov tréningu mimo našej skupiny rovnako ako aj od samotnej Veliny 

Posledný týždeň tréningu sme boli oboznámení s príležitosťamiktoré EÚ ponúka a ktoréprávo využiť každý z násSám som bol prekvapený, aká fajn skupina sa na tomto tréningu zišla a že každý z nás dostal príležitosť vyjadriť svoj názor či prispieť komentárom.

Hits: 254