Menu Zavrieť

Reach Out Training Course Denmark

Seminár Reach out sa konal v krásnom malom mestečku Slettestrand v Dánsku. Cesta tam bola dosť desivá kvôli snehovej búrke, ktorá spôsobila, že mnohí účastníci museli meniť trasu alebo uviazli na rôznych letiskách či autobusových/vlakových staniciach, no nakoniec sa všetkým podarilo na miesto doraziť.

Ubytovanie bolo veľmi pekné a teplé, jedno z najlepších, aké som kedy mal v rámci Erasmus projektov. Boli sme ubytovaní v apartmánoch po 5  v 3 samostatných izbách. Miesto malo úžasný bazén a tiež saunu. Jedlo sa podávalo formou bufetu s množstvom možností na výber.

Prvý deň sme sa lepšie spoznali hraním hier s menami a energizérmi. Uvedomili sme si, že všetci sú veľmi priateľskí a z atmosféry projektu sme mali veľmi dobrý pocit.

Na druhý deň sme sa pomaly začali o téme rozprávať, rozdelili sme sa do národných skupín, v ktorých sme si museli vybrať jednu ťažko dostupnú skupinu ľudí v našom národe, o ktorej by sme mohli diskutovať. Neskôr si každý z nás musel vybrať jednu z najbežnejších ťažko dosiahnuteľných skupín, ktoré sme predstavili predtým, plus niektoré ďalšie veľmi bežné skupiny, ktoré sú v dnešnej spoločnosti veľmi bežné.

Nasledujúce dni sme v skupinách prezentovali naše nápady, ako osloviť ťažko dostupné skupiny, ako ich integrovať, ako im zabezpečiť prácu, ako im porozumieť a pomôcť im.

Mali sme aj niekoľko prednášok o EÚ vo všeobecnosti, kde sme sa veľa naučili o tom, čo to znamená byť Európanom a pomohlo nám to cítiť sa oveľa lepšie z toho, že sme súčasťou EÚ a uvedomili sme si, že sme hrdí na to, že sme občanmi EÚ.

Samozrejme to nebola len seriózna práca nonstop. Každý večer sme si užili veľa zábavy pri hraní hier, zdieľaní našej kultúry, pri horúcej čokoláde a marshmallow pri vatre, čo nám pomohlo lepšie sa spoznať a uľahčilo nám spoluprácu počas dňa, keďže to bolo jednoduchšie. komunikovať medzi sebou. Šli sme aj na prehliadku mesta Aalborg, čo je krásne moderné mesto, kde sme sa stretli s miestnou umelkyňou, ktorá nám ukázala svoj ateliér.

Celkovo sa mi projekt veľmi páčil, plne splnil moje očakávania.

Hits: 129