Menu Zavrieť

Vrcholom bolo vytvorenie vlastnej bábkovej hry

Tento projekt sa konal práve v období kedy sa všade hovorí o druhej vlne korona vírusu. No po zvážení všetkých za a proti sme sa nakoniec aj tak rozhodli ísť. A tak dňa 27.augusta sme sa pobalili a vybrali do sveta. Napriek tomu že cesta to bola dlhá a dosiahnutie cieľa nejasné, bolo to príjemné rozptýlenie. Po 3 dňoch cestovania sme konečne dorazili na miesto určenia.

Projekt sa konal v príjemnom prostredí Kempu Jurmala nachádzajúcim sa medzi riekou Lielupe a Baltským morom. Po príchode sme sa samozrejme hneď zoznámili s ďalšími skvelými účastníkmi tohto projektu, ktorí pochádzali z Estónska, Fínska, Talianska, Maďarska, Litvy a Lotyšska. Hlavným cieľom projektu bolo vyzdvihnutie európskych hodnôt ako sú napríklad vzájomné pochopenie,tolerancia a úcta k ostatným národom a zároveň boj proti negatívnym vlastnostiam ako sú xenofóbia, rasizmus a homofóbia. Hlavným prostriedkom pre dosiahnutie tohto cieľa boli rozprávky.

Počas tohto týždňa sme mali možnosť spoznať množstvo zaujímavých príbehov nielen z Európy , ale aj z iných krajín sveta. A práve vďaka tomu sme zistili, že všetci sme si viac podobní ako rozdielni. Zároveň sme mali množstvo rôznych aktivít pri ktorých sme mali možnosť sa bližšie spoznať a upevniť naše čerstvo vzniknuté priateľstvá. Avšak vrcholom bolo vytvorenie vlastnej bábkovej hry ( napísať scenár, vyrobiť postavičky, naučiť sa texty...). A aj keď sa nám spočiatku táto úloha zdala nemožná, nakoniec sme sa s tým celkom dobre popasovali a rozhodne sme si to všetci užili

Výsledkom nášho snaženia bolo 5 úžasných predstavení, ktoré sme odohrali v hlavnom meste Lotyšska-Rige. Týždeň uplynul ako voda a bolo načase sa rozlúčiť. A tak plný nových zážitkov a priateľstiev sme sa opäť pobrali na túto dlhú, strastiplnú cestu domov počas, ktorej sme spomínali na všetky tie krásne chvíle, ktoré sme zažili. Touto cestou by sme sa chceli poďakovať aj organizácíi Youthfully Yours za to, že nám dala túto možnosť aj v tomto neľahkom období. Odniesli sme si zážitky, ktoré nám ostanú na celý život.

Hits: 89