Menu Zavrieť

We radio

Zdá sa, že to bolo pred chvíľou, keď som stála na Letisku M.R. Štefánika v Bratislave s novými tvárami, so slovenským tímom. Pamätám si, aká som bola mierne neistá a nervózna zo svojho prvého projektu vôbec. Nevedela som, čo som mohla očakávať od tejto príležitosti, lebo to pre mňa bolo niečo neznáme. Akonáhle som spoznala svoj tím, obavy išli bokom. Príjemní mladí ľudia, s ktorými som mala o čom diskutovať od prvej chvíle. Spolu sme sa podieľali na tvorení ,,nášho rádia“, čo bolo hlavnou témou/cieľom projektu, a na adekvátnom reprezentovaní našej krajiny počas „Intercultural Night 

Prostredníctvom „Intercultural Night“ som spoznávala rôzne kultúry, a zbližovala sa aj s inými účastníkmi. Zhodnotila by som ten večer ako zlomenie ľadu, teda mojej bariéry.  Hoci som bola najmladšia účastníčka na projekte, kolektív ma prijal, vďaka čomu som si pripadala ako súčasť našej malej „rádio rodinky“. Každú aktivitu som si užívala najmä kvôli uvoľnenej atmosfére, ktorú vytvorili naši tréneri/organizátori, spolu s nimi aj hravosť samotných aktivít.

Aktivity s praktickými realizáciami

Skrz aktivity sme mali teoretické výklady o typoch informácii a ich šírení, programovanie a fungovanie rádia. Naše teoretické vedomosti boli obohatené aj praktickou časťou, keď sme už naozaj viedli náš vlastný broadcast spolu s medzinárodnou skupinkou. Najlepšie bolo, keď sme mali živý prenos a ostatní nás počúvali, a dávali nám feedback. Teraz som už doma na Slovensku a som rada, že som sa zúčastnila tohto projektu.  

Obohatil ma tento projekt v oblasti techniky, kultúry, jazyka a nezabudnuteľných zážitkov. Nebolo to len o vedomostiach, ale aj ľuďoch, čo vytvorili príjemnú klímu okolo seba. Boli sme naozaj ako rodina, ktorá držala spolu.  

Tento projekt ma obohatil v oblasti techniky, kultúry, jazyka a nezabudnuteľných zážitkov. Nebolo to len o vedomostiach, ale aj ľuďoch, ktorí vytvorili príjemnú klímu okolo seba. Boli sme naozaj ako rodina, ktorá držala spolu.  

 

Odvaha, väčšia otvorenosť, vedomosť, spolupatričnosť a silné priateľské väzby, nič z tohto by som nemala, keby nebolo organizácie Youthfully Yours SK. Za to Vám patrí jedno obrovské ďakujem!   

Hits: 119