Menu Zavrieť

Za porozumením konfliktov do malebného nemeckého mestečka

Na projekte v Nemecku, ktorý sa niesol pod názvom Conquering conflict, sme ako dve účastníčky reprezentovali Slovensko. V priebehu dvoch dní sme v spolupráci s organizátormi dokonale naplánovali našu cestu, ktorá bola obohatená nielen spoznávaním sa, ale takisto získaním nových kamarátov, ktorí nám skrížili cestu počas nášho dobrodružstva. 

Po niekoľko hodinovom cestovaní lietadlom, autobusom a vlakom sme konečne dorazili do cieľa. Malebné mestečko Rheinbach si okamžite získalo naše sympatie. Súradnice adresy nás zaviedli do hostela, v ktorom nás už čakali nemeckí organizátori. Po privítaní sme dostali kľúče od izieb, kde sme sa zoznámili s ostatnými účastníkmi z rôznych krajín. 

Každý deň bol niečím zaujímavý. Prostredníctvom aktivít a prednášok zameraných na danú problematiku sme sa dozvedeli viac o problémoch, ktorým musia čeliť imigranti v našej spoločnosti, ale aj o tom, čo je Erasmus+ a ako úspešne zrealizovať svoj vlastný projekt. Súčasťou týchto aktivít boli aj krátke prestávky s občerstvením, počas ktorých sme mali príležitosť sa lepšie spoznať s ostatnými účastníkmi. Večer patril oddychu alebo zábave v meste.

Počas piatich dní, ktoré ubehli veľmi rýchlo, sme spoznali niekoľko nových kamarátov, navštívili nemecké mestá, ochutnali jedlá a nápoje, ktoré sme pripravili počas Intercultural evening, zlepšili si angličtinu a vystupovanie pred publikom, získali nové poznatky v danej problematike, opustili zónu komfortu a vycestovali za dobrodružstvom. 

Ďakujeme organizátorom, že sme sa mohli zúčastniť tohto projektu a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. 

Hits: 106