Menu Zavrieť

Reel Change

Reel Change

Vo februári sme sa zúčastnili projektu Erasmus+. Väčšina z nás sme už boli kamaráti, takže sme dúfali, že nás všetkých vyberú. A aj sa tak stalo!! Pár ľudí sme nepoznali, ale to nie je nič, čo by 10 hodinová cesta vlakom nemohla zmeniť. Štyria z nás sme začali cestu v Nitre na železničnej stanici, odkiaľ sme sa presunuli do Nových Zámkov. Tam sme sa stretli so zvyškom našej skupiny.
Bol to len začiatok dlhého času sedenia vo vlaku, o ktorom sme si mysleli, že ho strávime pozeraním z okna. Vôbec to tak nebolo, hneď sme sa začali spoznávať, hrať hry a rozprávať sa o svojich životoch. Samozrejme sa táto cesta nezaobišla bez pár starostí… Keďže sme si lístky kupovali príliš neskoro, získať miestenky pri sebe sa nám nepodarilo (pripomienka aby ste si svoje lístky kúpili s dostatočným predstihom!). Naštastie ľudia boli ochotní si miesta s nami vymeniť a tak sme mohli zostať pokope. Ale dosť bolo o tejto nekonečnej ceste vlakom, poďme na zážitky zo samotného Erasmu.
Predstavte si prísť na úplne novú stanicu s tým, že ani neviete, kde je váš hostel. To vie byť celkom frustrujúce. Ubytovali sme sa ako prví. O chvíľu začali prichádzať skupiny z iných krajín a hneď sme sa začali spoznávať. Ocheckovali sme naše izby a príjemnú atmosféru spoločenskej miestnosti v Inpre. My, ktorí sme sa už stihli spoznať vo vlaku sme mali miernu nevýhodu v tom, že sme museli niekoľkokrát za deň počúvať to isté. Ani sme sa nevybavili a hneď sme išli na večeru, ktorá bola po celom dni hladovania veľmi potrebná. Potom sme mali voľno. Pripojili sme sa k ľudom, ktorí vyzerali sympaticky a objavovali sme spoločne Rzesów, spoznávajúc sa ešte viac. Ďalšie ráno sa projekt oficiálne začal.
Prvé dva dni boli o zisťovaní informácií o sebe a prehlbovaní našich nových kamarátstiev. Pomocou úžasných energizerov, práci v tímoch, spoznávaní rôznych kultúr, fotení a celkovom učení sa o svete kinematografie. Večery boli voľné a vždy sme ich trávili s kamošmi z iných krajín ďalším spoznávaním mesta.
Ďalšie dva dni boli o natáčaní našich vlastných filmov, takže sme si vybrali skupiny a krok po kroku začali spájať všetky naše nápady. Čoskoro sme začali natáčanie, pri ktorom sme sa naučili veľa o samotnom natáčaní, usporiadaní scén, editovaní a dokonca aj hraní. Ku koncu štvrtého dňa sme naše krátke filmy odprezentovali ostatným.
Na piaty deň po raňajkách sme dostali naše youthpassy a potom sme dokončili našu poslednú aktivitu, kde sme analyzovali ako vieme komunikovať a učiť sa v kolektíve. Potom sme si napísali krátke správy na rozlúčku a oficiálny program bol na konci. Každopádne deň stále pokračoval. Začali sme si baliť kufre a išli sme von, rozlúčiť sa s nádherným mestom Rzesów a stráviť čas s našimi novými kamošmi. Na druhý deň ráno prišiel čas odchodu. Naposledy sme sa rozlúčili a nastúpili  na náš vlak späť domov, kde sme stále prežívali naše nádherné spomienky z uplynulého týždňa.

 

 

 

Hits: 51