Menu Zavrieť

Cyber Universe

Cyber Universe

24.11.

Dvanásť z nás sa stretlo na vlakovej stanici – boli sme plní nadšenia stretnúť nových ľudí a niečo sa v Poľsku naučiť. Navzájom sme sa nepoznali, hoci sme boli z rovnakej školy, a tak sme sa začali hneď rozprávať. Sadli sme si a od začiatku sme si rozumeli. V prvom vlaku sme stretli Vinca, ktorý medzitým stihol zjesť asi dve kilá jedla a v Trnave sme sa stretli s poslednou členkou, Klárou. Náš tím bol kompletný a mohli sme pokračovať v ceste. Keď sme prišli do Popradu, už nás tam čakal autobus. Už sme boli dosť unavení, no napriek tomu sme mali toho ešte veľa pred sebou. Po ceste sme sa ešte zastavili v kolibe, kde sme doplnili zásoby energie počas pitia čaju. Konečne! Dorazili sme do Bialeho Dunajca. Nádherná krajina pokrytá snehom nás nechala v nemom úžase. Veď nie je to niečo, čo by sme v Nitre videli každý deň.

Boli sme poslednou skupinou, ktorá dorazila do BialehoDunajca. Prvá vec, ktorá na nás čakala bola večera. Povedzme, že časovo náročná cesta bola pre nás až príliš vyčerpávajúca. Jeden člen tímu sa necítil dobre a nikto z nás nemal chuť do jedla. Ale ani zďaleka sme nemali čas oddychovať, pretože sme sa museli vybaliť a presunúť pár vecí v našich izbách. Potom sme si pustili hudbu a viac sa spoznali. Veď to je spôsob, ako sa zabaviť. A slovenský tím s istotou vie, ako na to. Prvý večer bol super. Boli sme tak nadšení z ďalšieho dňa, že sme ledva zaspali.

25.11.

Robili sme nejaké teambuildingové aktivity s ľudmi z Poľska a Estónska. Taktiež sme boli v obchode Žabka, ktorý sa okamžite stal naším obľúbeným miestom.

26.11.

Išli sme na krátku prechádzku.. Akurát, že z toho bolo trojhodinová prechádzka a počasie tiež nebolo najlepšie. V Zakopanom sme mali voľný čas. Navštívili sme reštaurácie a obchody a kúpili sme suveníry. Celý čas snežilo a bolo to jednoducho magické.

27.11.

V pondelok sme deň začali robením prezentácií o hlavných témach nášho projektu – kryptomenách. Poobede sme prezentovali o bitcoine, dodgecoine a NFT. Mali sme tiež estónsky večer a mnoho sme sa dozvedeli.

28.11.

V utorok sme mali raňajky ako zvyčajne a neskôr zaujímavý workshop, kde sme sa naučili niečo o bezpečnosti na internete. Naučili sme sa niečo o scamoch, s ktorými sa môžeme stretnúť na internete. Po obede sme mali voľný čas a išli sme na termálne kúpalisko, čo bolo to najzaujímavejšie nielen počas toho dna, ale aj počas celého Erasmu. Išli sem autobusom. Antonio nám dal inštrukcie a išli sme dovnútra. Bolo to skvelé, lebo tam boli tobogány, bazén s vlnami a bazén vonku, kde bola možnosť ľahnúť si do snehu.

29.11.

Dvaja členovia našej skupiny išli do soľnej bane. Bol to úžasný zážitok vidieť nástroje, ktoré sa používali už v 14. storočí. Taktiež tam bolo basketbalové ihrisko 250 metrov pod zemou!  Osatní celý deň relaxovali. Večer sme mali možnosť reprezentovať našu krajinu. Mali sme prezentáciu a pustili sme slovenské pesničky.

30.11.

Počas nášho Erasmu nás postihla nečakaná výzva, keď polovica z našej skupiny ochorela. Deň, spočiatku nabitý energiou a nadšením, sa nečakane zmenil. Tieto podmienky len podčiarkli dôležitosť podpory a kamarátstva.

1.12.

Išli sme z Bialeho Dunajca do Krakowa, historického centra. Mali sme prehliadku mesta so sprievodcom a videli sme mnoho hictorických budov ako napríklad Floriánsku bránu, Barbakán, Mariánsky kostol či námestie a synagógu. Zastavili sme sa v pizzerii a neskôr mali voľný čas. Videli sme tradičné vianočné trhy a tiež sme skúsili krowky. Pochodili sme aj nákupné centrum a po dlhom dni sme docestovali autobusom do Bialeho Dunajca.

2.12. 

Náš výlet sa skončil. Posledný deň Erasmu bol plný emócií. Nechceli sme odísť z Poľska, pretože tam bolo nádherne a ľudia boli veľmi milí. Museli sme sa vrátiť na Slovensko, ale užívali sme si Erasmus až do poslednej minúty.

 

 

 

Hits: 39