Menu Zavrieť

#5030Remember - Záverečná konferencia v Bukurešti

"Youthfully Yours SK v spolupráci s deviatimi ďalšími organizáciami zahájili spoluprácu na projekte ‘50+30’ (podporený Európou pre občanov), ktorý sa zameriava na súčasný stav a podporu komemoratívnych aktivít mládeže v Európe." - túto vetu sme písali približne v obdobnom čase v roku 2019. Od toho momentu prešli 2 roky, svet sa zásadne zmenil a my sme, ako všetci, zostarli. Čo ale nezostarlo sú ciele projektu #5030remember. Od prvotného plánovania v meste Nice, tvorby Instagramu, Pamätného pochodu v centre Košíc, konferenci v Berlíne sme sa dostali až k poslednému bodu. Ním bola záverečná konferencia v Bukurešti, ktorá sa konala od 10. do 17. decembra 2021.

Organizáciu Youthfully Yours SK zastupovali 3 účastníci, ktorí okrem účasti na 2 webinároch a 2 Facebook video events pripravili i zaujímavé videá, na ktoré im odpovedali samotní hostia a medzinárodní spíkri. Konferencia nebola iba o zhrnutí doposiaľ dosiahnutých miľníkov. Jej koncept bol zameraný na to, aby sa účastníci mohli interaktívne spoznať, zabaviť a hlavne naučiť niečo viac. Samotní hostia konferencie boli ľudia z rozličných oblastí života z rôznych krajín. Poväčšine profesori na Európskych vysokých školách či ľudia pôsobiaci v Európskych inštitúciach a organizáciach.

Bola to jazda plná nových poznatkov, zaujímavých postojov, skúseností lektorov a hlavne interakcie medzi účastníkmi a spíkrami. Takmer na každú otázku sa snažili odpovedať ešte počas živého vysielania a zvedavých účastníkov obšťastnili s vedeckými skúsenostiami, ktoré za svoj akademický život nadobudli.

Záznamy z konferencie -> tie, ktoré boli prístupné všetkým si viete pozrieť TU.

Sme veľmi radi, že sme mohli byť súčasťou takého zaujímavého a komplexného projektu akým #5030remember jednoznačne bol. Veríme, že i aktivity uskutočnené a organizované primárne našou stranou našli svojich fanúšikov a dali im do života viac, ako len pár informácií, ako to vo svete vyzeralo pred 80 (50+30) rokmi až ku súčastnosti.

 

Projekt 50+30: FROM THE END OF WW2 TO THE 1989 DEMOCRATIC REVOLUTIONS je finančne podporený programom Europe for Citizens.

Hits: 178