Menu Zavrieť

Act it Out

Projekt Act it out, ktorý sa konal v stále stresujúcich časoch pandémie, bol pre väčšinu z nás prvou výmennou skúsenosťou v rámci programu Erasmus+. Mali sme iné očakávania a niektorí z nás ani nevedeli, čo očakávať. Naším najväčším očakávaním a motiváciou zúčastniť sa však bolo spoznať nových ľudí a získať nových priateľov.
A toto očakávanie sa naplnilo. Stretli sme neuveriteľných ľudí z rôznych prostredí a s jedinečnými životnými príbehmi. Rozhovory, výmeny názorov a hodnôt s takýmito ľuďmi boli obohacujúce, či dokonca meniace perspektívy. Uvedomili sme si, že by sme mali byť vďačnejší za svoj každodenný život a že Slovensko je napriek problémom a deficitom v konečnom dôsledku dobrým miestom pre život. Ďalej sme nadviazali niekoľko celoživotných priateľstiev, v rámci slovenskej skupiny, ako aj za našimi hranicami.

Čo sa týka programu o hlavnej téme, filmovej tvorbe, väčšina z nás bola tiež neskúsená. Našťastie nás organizátori previedli hlavnými technickými problémami a požiadavkami. Zorganizovali aj workshop, kde sme všetci riešili najväčšie svetové a národné problémy, z ktorých sme si vybrali témy našich filmov. Väčšina z nich sa týkala kvality vzdelávania, problému, ktorému čelia alebo čelia všetci účastníci. Boli sme rozdelení do piatich skupín, zložených z rôznych národností. Mali sme len pár dní na to, aby sme napísali scenár, natočili scény a upravili filmy do konečnej podoby, kým sa premietali na veľké plátno v miestnom kine. Celkovo to bol úspech, vzhľadom na podmienky a naše schopnosti, aj keď sme počas procesu čelili niekoľkým výzvam. Kinovečer bol vyvrcholením celej burzy. Jeden z nás, Martin, bol hlavným moderátorom večera, mali sme domácich aj zahraničných hostí, plodné diskusie o procese nakrúcania a témach filmov a nakoniec sa všetky filmy páčili.
Sme veľmi vďační za takúto úžasnú príležitosť. Projekt bol neskutočným zážitkom, na ktorý nikdy nezabudneme.

Video ktoré sme poačs projektu vytvorili nájdete tu: Act it Out

Hits: 119